ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екс-директор дитячого парку Сум: Заяву про звільнення я писав під тиском

Міський голова Сум розпочав активну підготовку до місцевих виборів. Шалене бажання залишитися в кріслі мера вже несе за собою людські "жертви" та судові процеси. І це тільки початок передвиборчої кампанії
Depo.
13 травня 2015 10:57
ФОТО: depo.ua
Екс-директор дитячого парку Сум: Заяву про звільнення я писав під тиском
Екс-директор дитячого парку Сум: Заяву про звільнення я писав під тиском

Як свідчить практика, Олександр Лисенко обрав найпростішу стратегію - напередодні виборів прибрати всіх "неугодних" та поставити "своїх" на керівні посади. Серед останніх жертв посадових перетрубацій - вчорашнє звільнення директора дитячого парку "Казка" Сергія Малюка.

Воно пройшло доволі тихо і нібито за згодою сторін. Але, як стало відомо нашому кореспонденту, екс-директор сам іти з посади не збирався, а свою заяву написав під тиском. Таке кадрове рішення мера у коментарі для Суми.depo.ua він назвав підготовчою роботою до виборів.

"Моє звільнення, звісно, є підготовчою роботою до виборів. Воно ретельно планувалося, - говорить Сергій Малюк. - В радниках у міського голови знаходилась не менш ніж півроку людина, яка є членом фракції "Батьківщина" та яка багато працювала раніше в районному осередку цієї партії. У нас тепер практично всі посади в місті очолюють однопартійці міського голови.

У лютому звільнити мене не вдалося. Контракт був знов укладений, але тоді під тиском з мене було взято заяву про звільнення у травні. На неї тепер офіційно посилається виконком. Вважаю, що за чотири місяці, що залишилися, до парку "Казка" зайдуть кошти "під свою людину" перед виборами".

До цього ще п'ять керівних посад у мерії зайняли люди Олександра Лисенка, причому поза конкурсами - через так зване стажування. Це директор Департаменту комунікацій і інформаційної політики Антоніна Кохан, директор Департаменту інфраструктури міста Юрій Шнітке, начальник правового управління Олег Чайченко, начальник управління майна комунальної власності Григорій Яременко, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Артур Петров.

Ще раніше мера звинуватили у незаконних звільненнях посадовців, що несе за собою бюджетні втрати в особливо великих розмірах. Мова йде про звільнення екс-заступника директора департаменту інфраструктури Євгена Дамова, колишнього начальника управління коммайна Василя Щербака, директора департаменту містобудування та земельних відносин Сумської міськради Анатолія Жука. Два з них уже виграли суд у мерії та поновилися на посаді.

Стосовно двох фактів звільнення посадовців (Анатолія Жука та Василя Щербака) прокуратура Сумської області вже відкрила кримінальне провадження.

Нагадаємо, екс-мер Сум Геннадій Мінаєв підрахував, що незаконні звільнення посадовців можуть вкрасти з бюджету сотні тисяч гривень. Так, лише вимушений прогул Василя Щербака терміном у 18 місяців (з урахуванням окладу, доплат, надбавок і премій) обійдеться у 210-230 тисяч гривень без податків.