Головний прокурор Сумщини: "Ми уважно вивчаємо всі публічні заяви про злочини"

Наразі у провадженні прокуратури Сумської області є кілька гучних розслідувань, в яких фігурують відомі в місті та області прізвища

Головний прокурор Сумщини: "Ми уважно ви…

Активність нового генерального прокурора України цілком природно відбивається і на роботі регіональних структур. Прокуратура Сумської області також активізувалася, що вилилося в кілька досить гучних розслідувань, в яких фігурують відомі в місті та області прізвища. Про те, у що виллються нові резонансні справи й про долю старих розслідувань Depo.Суми розповів обласний прокурор Віталій Матвійчук

- Одна зі старих "політичних" справ - за звинуваченням віце-мера Сум Володимира Войтенка - досі не розглянуто судом. Можливо, що справа "розсиплеться"?

Справа вже зрушила з точки та активно слухається. Після того, як змінився суддя, стало очевидно, що процес пішов. Вже відбуваються допити свідків, вивчаються матеріали справи. Там чималий об'єм: тільки по епізоду про побиття жінки близько 30-40 свідків. Про якісь конкретні терміни говорити важко: хтось вважає, що три місяці ще знадобиться. Хтось каже довше.

- В якості доказів по цій справі фігурує оперативне відео з кабінету віце-мера, "злив" якого в загальний доступ приписують прокуратурі...

Прокуратура до цього відношення не має. Ті записи, які оприлюднені, - це частина великого відео, оскільки запис вівся безперервно. Зараз це відео міститься в матеріалах справи, і доступ до нього мають у тому числі і учасники процесу. До речі, ті фрагменти запису, які потрапили в інтернет, нами в якості доказів не використовуються, оскільки на них немає підтвердження того, в чому обвинувачується підсудний. Ми спираємося на інші фрагменти, де містяться докази злочинної діяльності. Той, хто має доступ до цих матеріалів, просто вирізав щось і зробив вкидання зі своїми коментарями. Але це політичний, а не кримінальний контекст.

УКС і "Шляхрембуд"

- На адресу прокуратури з вуст мера Олександра Лисенка пролунало іронічне зауваження з приводу обшуків у керівників управління капітального будівництва та КП "Шляхрембуд" Шилова і Вегери - мера здивувала участь в обшуках роменських прокурорів.

Вони насміхаються, мені здається, від власного безсилля. Закон нами не порушений, усі процесуальні дії проводилися в суворій відповідності з вимогами процесуального кодексу.

- Але чому саме Роменська?

Практика залучення слідчих і прокурорів з інших районів використовується, щоб уникнути можливого витоку інформації. Так що цілком може бути, що якщо б це була не Роменська прокуратура і поліція, то обшуків б не було. Або були б, але шукати було б нічого.

- А щось знайшли?

Знайшли. Всього розповісти не можу в інтересах слідства. Та й слідство тільки почалося, конкретизувати передчасно. Ми вважаємо, що при проведенні робіт на визначених об'єктах було завищення витрат. Нам потрібні були документи. Тепер будуть призначені експертизи та ревізії. Ці процедури досить копіткі і тривалі. Але їх треба пройти, щоб надати суду докази, які вказують на прямий збиток та забезпечують причинно-наслідковий зв'язок між діями посадових осіб і прямим збитком.

Йдеться про невідповідність даних в актах виконаних робіт та накладних. Обсяги робіт і витрачених ресурсів десь зменшувалися, десь, навпаки, завищувалися. У документах написана одна сума і один об'єм, а в реальності все зовсім по-іншому. І наше завдання все це співставити і зробити висновки.

"Сумиміськліфт"

- Днями прокуратура оголосила про підозру керівнику ще одного сумського комунального підприємства - "Сумиміськліфту". Створюється враження, що прокуратура не "байдужа" до сумської міської влади.

Так тут у кого завгодно виникнуть питання. Бюджет нашого міста більше, ніж бюджет області. Якщо я не помиляюся, йдеться про більш ніж два мільярди! З таким бюджетом місто може сяяти. А ви бачите якісь зміни в кращу сторону?

Щодо безпосередньо "Сумиміськліфту" - питання у нас виникли досить давно. У підозрюваного вже є судимість за підробку документів. По цьому ж підприємству. Тоді нам не вдалося довести розкрадання і залишилася тільки підробка документів.

В цей раз ми проаналізували закупівлі обладнання у минулому і нинішньому році. І виявилося, що закуповувалося все за завищеними цінами. У Києві є підприємство, яке виробляє ліфтове обладнання. Фактично воно монополіст, у нього закуповують практично всі міста. Коли подивилися документи, то побачили, що одне і те ж обладнання для всіх коштує, скажімо, три тисячі. А для Сум - сім тисяч.

Або інший момент. Був факт закупівлі переговорних пристроїв. І в цей же час купувався інший комплект обладнання, у складі якого цей переговорний пристрій вже включений. Був також момент фіктивного виїзду групи сумських фахівців на роботу в Київ. Тобто на папері працівники їздили на монтаж якогось об'єкта, хоча насправді це був просто спосіб вивести гроші з підприємства.

За 4 місяці слідства ми зібрали хорошу доказову базу, опрацювали всі зв'язки і схеми, отримали підтвердження незаконної діяльності і незабаром передаватимемо справу до суду.

"Сміттєва історія"

- Цього літа у Сумах виник ще один комунальний скандал - навколо сумських операторів з вивезення сміття. Один з міських депутатів заявив, що їх підозріло "звільнили" від зобов'язання будувати в Сумах лінії розділення сміття...

- Провадження з цього приводу зареєстровано. Ми людей допитуємо, документи дивимося... Але поки про перспективи цієї справи говорити рано.

Хочу сказати, що ми досить уважно вивчаємо публічні заяви про можливі злочини. Всі заклики, які лунають у ЗМІ і соціальних мережах в інтернеті без уваги не залишаються, повірте. Однак не буває так, що сьогодні пролунала заява, а вже завтра злочинець сів у в'язницю. Все вимагає проведення великої роботи. І якщо ми не говоримо у відповідь щось, то це не значить, що ми не чуємо і не бачимо. Ми приймаємо до відома, перевіряємо, опрацьовуємо.

Природно, багато всього, що не підтверджується. Припустимо за ось цим роздільним смітникам . Один діяч там виступив. Ми викликали його, розпитали. І виявилося, що на допиті динаміка вже зовсім інша. Зрештою він погодився, що складу злочину немає. Але тільки ж він потім на "Фейсбуці" не пише про це. І таких випадків, коли людина публічно щось заявляє, а потім виявляється, що це тільки чутки або домисли...

"Еліта-центр" на Кузнечній

- Затихла так звана справа сумського "еліта-центру" - незавершеного офісного центру на Кузнечній..

Зовсім не затихла. Матеріали справи вже відкриті учасникам для ознайомлення. Як тільки вони ознайомляться, справу буде передано до суду. Була проведена експертиза, яка підтвердила, що обсяг вироблених робіт значно нижче, ніж суми грошей, які вклали інвестори.

Йдеться про заволодіння грошима 15 потерпілих у сумі 2 млн 900 тисяч гривень. На даний момент частина потерпілих в рамках справи заявили цивільні позови до підозрюваного на суму 1,5 млн. А частина потерпілих відмовилися від претензій - вони досі розраховують що він їм щось поверне. Хоча майна на ньому вже ніякого немає.

Смерть під тролейбусом

- Чи можуть сумчани розраховувати, що трагедій, подібних до тієї, що сталася в лютому на проспекті Лушпи, більше не буде?

Прокуратура звернулася до міської влади з вимогою навести порядок з зупинками, зареєструвати незареєстровані, прийняти на баланс, визначити порядок обслуговування. Відповіді поки немає. Думаю, півроку - достатній термін для наведення порядку. Але зупинку дотепер не зареєстровано.

Через що сталася ця трагедія? Оскільки зупинки формально немає, то дорожня служба чистить тут сніг так само, як і решту проїжджої частини. Тобто трактор пройшов і насипав вздовж узбіччя сніговий вал. Хоча всі прекрасно знають, що там тролейбус зупиняється. І відповідальні могли б просто проявити людяність і розчистити місце зупинки.

Цього ДТП не було б, якби не було сніжного валу. Дівчина б просто впала, але не скотилася під колеса. Тому тут комплексна вина. Одні винні, що цю зупинку не узаконили, інші - що бездумно організували розчищення. Само собою водій, який почав рух з відкритими дверима...

Тому ми йдемо з обвинуваченням як водія і диспетчера депо, яка внесла в графік неіснуючу зупинку, так і чиновника, який відповідав за розчищення дороги. Справа піде в суд зовсім скоро, і там вже буде прийнято рішення про винність або невинуватість кожного з обвинувачених.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme