ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як автор сумського "еліта-центру" втягнув довірливих пайовиків у півторамільйонний "котлован"

Прокуратура переслідує екс-радника Голови Сумської облради за масштабне шахрайство
Depo.
18 лютого 2016 12:30
ФОТО: depo.ua
Як автор сумського "еліта-центру" втягнув довірливих пайовиків у півторамільйонний "котлован"
Як автор сумського "еліта-центру" втягнув довірливих пайовиків у півторамільйонний "котлован"

Справа зі скандальним довгобудом на вулиці Кузнечній,  у Сумах нарешті зрушилася з місця. Автору схеми, за якою довірливі інвестори вкладали кошти у неіснуючу будівлю, а кожен квадратний метр продавався по п'ять разів, нарешті оголошено підозру.

Мова йде про доволі відомого у Сумах діяча - Олександра Сахна, радника колишнього голови Сумської облради, відомого по справах з ліквідацією низки підприємств у місті та участі у кількох поважних політичних проектах. Нині правоохоронці закидають екс-раднику привласнення шахрайським шляхом грошей у сумі більше мільйона гривень, повідомляє Depo.Суми.

Автор сумського "еліта-центру" нажився на довірливих пайовиках на ...  - фото 1

Олександр Сахно

Йдеться про офісний довгобуд на вулиці Кузнечній у середмісті Сум. Люди вкладали гроші в будівництво та мали б ще два роки тому справляти вхідчини. Утім, окрім фундаменту досі немає жодного поверху з трьох запланованих.

У однєї з ошуканих вкладниць Ірини Калугіної у Сумах є свій бізнес. Ще два роки тому жінка відгукнулась на солодкі обіцянки і вирішила вкласти гроші в будівництво офісу на 105 квадратних метрів. Олександр Сахно з корпорації "Сант" запропонував жінці придбати правий фасадний бік "будівлі".

Як говорить інший ошуканий сумчанин Юрій Кіріченко, який також уклав гроші в будівництво, придбана ним ліва сторона першого поверху, як виявилося згодом, була продана ще трьом особам. А протилежну частину цього ж поверху забудовник примудрився продати аж п'ятьом довірливим пайовикам.

Ошукані містяни переконані: недобросовісного будівельника рятують його давні зв'язки. Так, зокрема, в 2014 році Олександр Сахно був радником голови Сумської обласної ради Миколи Клочка, також був активним членом кількох політичних партій.

Забудовник виправдовується, що усі гроші, які йому платили інвестори, "закопав" у фундамент та комунікації. А офісів нема через кризу. Втім, слідством встановлено, що виною усьому - не криза, бо грошей на провадження робіт у автора схеми було більш ніж досить. І, здається, тепер зв'язки не дуже спрацьовують.

За словами начальника відділу прокуратури Сумської області Олександра Язикова, наразі слідством підтверджується, що забудовник не мав права власності на вказану будівлю. І без права на зазначене майно укладав договори та збирав з мешканців Сум гроші, причому дійсно продавав одне і те ж приміщення декільком особам. Крім того, слідчі отримали висновки будівельно-технічної експертизи об'єкту, під який збирав кошти Сахно. І експертиза підтвердила, що на роботи та матеріали було витрачено на порядок менше, аніж було отримано від довірителів. Різницю, як підозрює слідство, "бізнесмен" привласнив.

На тепер, повідомляє Язиков, триває судово-економічна експертиза, метою якої є з'ясування всіх економічних аспектів оборудки. Слідчі також продовжують з'ясовувати точну кількість осіб, які постраждали у результаті шахрайств. Прокуратура також днями звернеться до суду задля обрання міри запобіжного заходу для підозорюваного. Але, уточнює Олександр Язиков, не проситимуть суд про міру, пов'язану з обмеженням волі.

Злочин, який інкримінують підозрюваному - шахрайство у особливо великих розмірах. Відповідна 190 стаття Кримінального кодексу України передбачає у таких випадках покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, початок публічного скандалу навколо сумського "еліта-центру" стався ще минулого літа, коли ошукані пайовики почали масово звертатись до правоохоронців з заявами про шахрайство.

Також нагадаємо, що кілька років тому у Києві прогриміла будівельна афера, яка отримала назву відповідно до житлового комплексу "Еліта-Центр". Насправді будівництво квартир не велося, і шахраї укладали договори подвійного, а іноді й потрійного продажу тих самих квартир в неіснуючих будинках. В результаті постраждало понад півтори тисячі чоловік. Ця афера стала однією з резонансних справ в Києві і в Україні, а її назва стала загальною.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми