Гурту "Машина времени" - 46: Архівні фото, найяскравіші пісні та історія
Сьогодні, 27 травня, один із культових гуртів 20 століття "Машина времени" святкує 46 річницю із дня свого утворення
- Сумы
-
27 мая 2015 09:13

Про це повідомляє depo.ua.
"Машина времени" (укр. "Машина часу" - ред.) - радянський і російський рок-гурт, заснований у 1969 році Андрієм Макаревичем.
"Машина" стала одним з піонерів рок-музики в Радянському Союзі й здобула всенародну популярність у 1980-х роках. Особливістю музики є глибокі та алегоричні тексти Андрія Макаревича і Олександра Кутікова.
Історія колективу починалася, коли 15-річний Андрій Макаревич створив разом з однокласниками гурт The Kids і почав записувати пісні на магнітофон. Склад мінявся дуже часто, у 1969 році вперше з'явилася назва "Машины времени" (у множині), яка потім перетворилася на теперішнє "Машина времени".
Головним натхненником для "Машини" була творчість The Beatles - московські музиканти співали кавери на їхні твори та самі виконували чимало пісень англійською мовою.
У 1975 році через суперечки гурт покидає Кутіков, котрий пішов у колектив "Високосное Лето". Наступний великий розкол стався у 1979 році, коли пішли Сергій Кавагоє та Євген Маргуліс. Зате повернувся Кутіков, який також залучив до "Машини" нового ударника - Валерія Єфремова.
Переломним став рок-фестиваль у Тбілісі 1980 року, де "Машина" зайняла 1-е місце й прославилася на весь Радянський Союз. Підпільні записи швидко поширювалися між людьми. Вперше після перемоги на фестивалі пісні "Машини времени", разом з іншими колективами-лауреатами музичного конкурсу, були видані офіційно на подвійному вініловому диску-гіганті.
У 1986 році "Машина времени" вперше за весь час свого існування виїхала на гастролі за кордон. 4 жовтня група взяла участь у другому міжнародному рок-фестивалі Japan Aid (Японія) разом з такими музикантами і групами як Дж. Браун, Дж. Дюк, Dio, Queen, Quiet Riot та іншими.
У 1990 році з гурту йде Зайцев, але повертаються Маргуліс та Подгородецький. "Машина времени" стає найпопулярнішим гуртом цього десятиріччя: активно гастролює Росією та країнами СНД, влаштовує концерти за кордоном, презентує нові пісні, кліпи та альбоми. Наприкінці 90-х з гурту звільняють Подгородецького.
У 2000-х гурт активно гастролює, відзначає 40-річний ювілей із дня утворення.
Треба зазначити, що "Машина времени" неодноразово піддавалася критиці. За радянських часів за гуртом прискіпливо слідкували відповідні органи, а колеги не соромилися покритикувати "Машину".
Наприклад, лідер рок-гурту "ДДТ" Юрій Шевчук в одному з інтерв'ю зізнався, що Макаревич та його гурт стали нудними.
Шевчук:
"На концертах я так і казав: "А тепер пісня для Андрія Макаревича - "Дохла собака"!"... Я до Андрюші нормально ставлюся, він зробив свою справу в російському року. Але тут адже що виходить: ось людина великий відрізок свого життя грала рок, а потім з'ясувалося, що покликання його складалося зовсім в іншому: куховарити на кухні (про програму "Смак" - ред.). І коли він рок грав, то, можливо, думав весь час про те, що коли-небудь він публічно буде на всю країну готувати обіди ... Я не люблю комусь в чомусь дорікати, кожен займається тим, чим він хоче, але ... незрозумілі такі кульбіти для мене".
У лютому 2015 року з'явилися чутки про розпад гурту ніби-то через позицію Макаревича, який підтримав Україну у конфлікті з Росією. Але ці чутки виявилися неправдивими.
Нагадаємо, що Андрій Макаревич одним із перших російських діячів культури підтримав події в Україні 2014 року. Музикант засудив дії російського уряду, який розв'язав війну на Сході України та анексував Крим. Він приїздив до зони АТО, де співав для біженців та дітей-переселенців. Російська влада засудила Макаревича та розповсюдила інформацію у ЗМІ про те, що музикант співав перед українськими солдатами.
Неодноразово за останній рік Макаревич - засновник та соліст "Машини времени" приїздить до Києва, де виступає з концертами та бере участь у соціальних фестивалях.
ФОТО: ВКонтакте, mashina.ru
Відео та пісні "Машини времени"
Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Сумы
Все новости на одном канале в Google News
- 09:58В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в июне
- 09:18В Белопольской громаде Сумской области из-за российской атаки загорелся дом
- 08:18Россияне ударили 6 дронами по Шосткинской громаде Сумской области
- 17:29Как инклюзивность на рабочих местах становится стандартом
- 07:18"УЗ" меняет маршруты некоторых пригородных поездов (СПИСОК)
- 19:57 Рашисты ударом баллистики убили в пригороде Сум трех человек
- 08:19Оккупанты ночью атаковали промышленные предприятия в Сумской громаде
- 18:41"Активист" и "борец с коррупцией" организовал аферу, которая может быть одной из крупнейших в лесной отрасли, — расследование
- 09:58Киберполиция предупреждает о новой мошеннической схеме с банковскими приложениями
- 11:40В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в мае
- 10:02Оккупанты ночью ударили по Шосткинской громаде на Сумщине
- 10:20Оккупанты ночью обстреляли агропредприятие в Сумской области
- 08:01Попытки оккупантов штурмовать приграничье Сумщины за неделю участились на треть
- 10:18Россияне пытаются расширить зону боевых действий в Сумской области, — ГПСУ
- 10:15 В Украине запускают электронный кабинет ВDК
- 11:20В Сумской области активизировались российские диверсанты, — ГПСУ
- 11:02Что изменилось в действиях российских диверсантов в Сумской области: объяснение ГПСУ
- 11:19В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в апреле
- 09:14Краснопольская громада на Сумщине подверглась авиаудару, есть разрушения