ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гурту "Машина времени" - 46: Архівні фото, найяскравіші пісні та історія

Сьогодні, 27 травня, один із культових гуртів 20 століття "Машина времени" святкує 46 річницю із дня свого утворення
Depo.
27 травня 2015 09:13
ФОТО: depo.ua
Гурту "Машина времени" - 46: Архівні фото, найяскравіші пісні та історія
Гурту "Машина времени" - 46: Архівні фото, найяскравіші пісні та історія

Про це повідомляє depo.ua.

"Машина времени" (укр. "Машина часу" - ред.) - радянський і російський рок-гурт, заснований у 1969 році Андрієм Макаревичем.

"Машина" стала одним з піонерів рок-музики в Радянському Союзі й здобула всенародну популярність у 1980-х роках. Особливістю музики є глибокі та алегоричні тексти Андрія Макаревича і Олександра Кутікова.

Історія колективу починалася, коли 15-річний Андрій Макаревич створив разом з однокласниками гурт The Kids і почав записувати пісні на магнітофон. Склад мінявся дуже часто, у 1969 році вперше з'явилася назва "Машины времени" (у множині), яка потім перетворилася на теперішнє "Машина времени".

Головним натхненником для "Машини" була творчість The Beatles - московські музиканти співали кавери на їхні твори та самі виконували чимало пісень англійською мовою.

У 1975 році через суперечки гурт покидає Кутіков, котрий пішов у колектив "Високосное Лето". Наступний великий розкол стався у 1979 році, коли пішли Сергій Кавагоє та Євген Маргуліс. Зате повернувся Кутіков, який також залучив до "Машини" нового ударника - Валерія Єфремова.

Переломним став рок-фестиваль у Тбілісі 1980 року, де "Машина" зайняла 1-е місце й прославилася на весь Радянський Союз. Підпільні записи швидко поширювалися між людьми. Вперше після перемоги на фестивалі пісні "Машини времени", разом з іншими колективами-лауреатами музичного конкурсу, були видані офіційно на подвійному вініловому диску-гіганті.

У 1986 році "Машина времени" вперше за весь час свого існування виїхала на гастролі за кордон. 4 жовтня група взяла участь у другому міжнародному рок-фестивалі Japan Aid (Японія) разом з такими музикантами і групами як Дж. Браун, Дж. Дюк, Dio, Queen, Quiet Riot та іншими.

У 1990 році з гурту йде Зайцев, але повертаються Маргуліс та Подгородецький. "Машина времени" стає найпопулярнішим гуртом цього десятиріччя: активно гастролює Росією та країнами СНД, влаштовує концерти за кордоном, презентує нові пісні, кліпи та альбоми. Наприкінці 90-х з гурту звільняють Подгородецького.

У 2000-х гурт активно гастролює, відзначає 40-річний ювілей із дня утворення.

Треба зазначити, що "Машина времени" неодноразово піддавалася критиці. За радянських часів за гуртом прискіпливо слідкували відповідні органи, а колеги не соромилися покритикувати "Машину".

Наприклад, лідер рок-гурту "ДДТ" Юрій Шевчук в одному з інтерв'ю зізнався, що Макаревич та його гурт стали нудними.

Шевчук:

"На концертах я так і казав: "А тепер пісня для Андрія Макаревича - "Дохла собака"!"... Я до Андрюші нормально ставлюся, він зробив свою справу в російському року. Але тут адже що виходить: ось людина великий відрізок свого життя грала рок, а потім з'ясувалося, що покликання його складалося зовсім в іншому: куховарити на кухні (про програму "Смак" - ред.). І коли він рок грав, то, можливо, думав весь час про те, що коли-небудь він публічно буде на всю країну готувати обіди ... Я не люблю комусь в чомусь дорікати, кожен займається тим, чим він хоче, але ... незрозумілі такі кульбіти для мене".

У лютому 2015 року з'явилися чутки про розпад гурту ніби-то через позицію Макаревича, який підтримав Україну у конфлікті з Росією. Але ці чутки виявилися неправдивими.

Нагадаємо, що Андрій Макаревич одним із перших російських діячів культури підтримав події в Україні 2014 року. Музикант засудив дії російського уряду, який розв'язав війну на Сході України та анексував Крим. Він приїздив до зони АТО, де співав для біженців та дітей-переселенців. Російська влада засудила Макаревича та розповсюдила інформацію у ЗМІ про те, що музикант співав перед українськими солдатами.

Неодноразово за останній рік Макаревич - засновник та соліст "Машини времени" приїздить до Києва, де виступає з концертами та бере участь у соціальних фестивалях.

ФОТО: ВКонтакте, mashina.ru

Відео та пісні "Машини времени"