ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумська прокуратура обурена тим, що районний суд звинуватив її у безграмотності

На офіційному веб-порталі Ковпаківського райсуду м. Суми оприлюднено повідомлення, що суд повернув обвинувальні акти через недопрацювання прокуратури
Depo.
25 червня 2015 13:27
ФОТО: depo.ua
Сумська прокуратура обурена тим, що районний суд звинуватив її у безграмотності
Сумська прокуратура обурена тим, що районний суд звинуватив її у безграмотності

Відповідне рішення, всупереч клопотанням прокурора, обвинуваченого і його захисника про необхідність призначення справи до судового розгляду, дійсно ухвалено судом 23.06.2015 у кримінальному провадженні стосовно гр. К., який звинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.110 і ч.1 ст.263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та у незаконному поводженні з бойовими припасами), пише Суми.depo.ua з посиланням на прес-службу обласної прокуратури.

На думку головуючого, обвинувальний акт стосовно К. не відповідає вимогам ст. 291 КПК України, оскільки не містить формулювання обвинувачення, яке б розпочиналось фразою: «громадянин К. обвинувачується «в тому, що...». Законність вказаного рішення є сумнівною, оскільки процесуальний закон не передбачає вимог щодо стилістичного викладу обвинувачення особи в обвинувальному акті, тобто саме у спосіб, запропонований судом.

Водночас, виходячи зі змісту обвинувального акта, який затверджений прокурором, у сторони захисту не виникало жодних питань щодо нерозуміння суті обвинувачення, оскільки слідчим і прокурором чітко було зазначено, що громадянин К., умисно виконавши конкретні дії (навівши їх), вчинив відповідні злочини. Таким чином, лише суддя з усіх учасників процесу, поставив під сумнів наявність факту звинувачення особи у вчиненні інкримінованих злочинів.

Разом з цим, з аналогічних підстав прокурору повернуто обвинувальний акт відносно громадян Л. та Б., які підозрюються в тому, що 29 березня 2015 року за попередньою змовою між собою, погрожуючи пістолетами, скоїли напад на ювелірний салон "Карат" у м. Суми та заволоділи чужим майном на значну суму.

Наразі прокурорами на вказані ухвали суду про повернення обвинувальних актів підготовлено апеляційні скарги, за наслідками розгляду яких судом апеляційної інстанції буде з'ясовано, чи відповідають рішення суду першої інстанції вимогам закону.

Нагадаємо, як вже повідомлялося, Зарічний районний суд міста Суми в ході розгляду справи по загибелі правоохоронця прийняв рішення повернути наглядовому відомству для доопрацювання обвинувальний акт.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua