Залишається зовсім мало часу для малинових заготівель

З першими заморозками ягода відійде

Залишається зовсім мало часу для малинов…

Зараз, у вересні, закінчується цьогорічний малиновий сезон. Depo.Суми нагадує, що ще є час зробити останні заготівлі. З першими заморозками, ягоди відійдуть.

Варто згадати, що малина - надзвичайно корисна. Люди вживають її як свіжою, так і роблять варення, настоянки, а також морозять.

На ринку у Сумах можна зустріти малину кількох видів. З нашим спостереженням, ягода різниться лише за смаком (кисла, тверда, соковита, солодка) і зовнішнім виглядом (видовжена і кругла; з більшими пуп’янками і меншими; м’яка і більш пружна; колір від рожево-червоної і до темно-малинової).

Ягоди малини можна заготовити у вигляді варення і компоту, заморозити цілими, перетертими з цукром, а також висушити у сушарці. Добре, якщо малина не зазнала термічної обробки - так вона повністю зберігає свої корисні якості.

Малина містить фруктозу, глюкозу, органічні кислоти, вітаміни групи А, В1, В2, С, РР, Е, ефірні олії, пектини, клітковину, дубильні і фарбувальні речовини, каротин, солі міді, заліза, калію, фолієву кислоту, катехіни, антоціани, флавоноїди.

За вмістом заліза малина поступається тільки вишні і агрусу. Також у ній достатньо вітаміну С - вживання 1 склянки малини щодня забезпечує добову потребу людини.

Традиційно малина з успіхом застосовується для лікування простудних захворювань: грипу, ГРВІ, при загостренні болю в суглобах, радикуліті, гарячках і невралгічних явищах.

Малина - дуже сильний потогінний засіб, завдяки саліциловій кислоти, що міститься в ній. При цьому на відміну від медикаментозних засобів, малина не має побічних дій на організм.

Фолієва кислота у складі малини має хороший вплив на підготовку жіночого організму до вагітності і в період виношування немовляти. Також малина має кровоспинну та антитоксичну дію, що благотворно впливає  на жіночий організм.

Малину застосовують при гематологічних захворюваннях і проблемах зі шлунково-кишковим трактом, при атеросклерозі, гіпертонії, для поліпшення апетиту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme