На батьківщині останнього кошового отамана Запорізької Січі пройшло козацьке свято (ФОТОФАКТ)

Приклад Петра Калнишевського в служінні національній ідеї та незламність козацького духу допоможуть захистити Україну від будь-яких посягань на її територіальну цілісність

На батьківщині останнього кошового отама…

Мальовничий край Роменщини на віки ввійшов в історію, як Батьківщина Петра Івановича Калнишевського - українського лицаря, державотворця, полководця, дипломата, благодійника, останнього кошового отамана Запорізької Січі, пише Суми.depo.ua.

12 липня в селі Пустовійтівка відбулося Всеукраїнське козацьке свято "Калнишева рада", в якому взяли участь керівництво області та Роменського району, голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. П.І.Калнишевського та Сумського земляцтва в м. Києві Іван Рішняк, архієпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП Мефодій, академік, доктор філософії, генерал - хорунжий українського козацтва Валентин Бугрим.

Святкові урочистості розпочалися Божественною Літургією на свято первоверховних апостолів Петра і Павла та молебнем на честь Петра Калнишевського в церкві Святої Трійці Петра Калнишевського.

По завершенні церковної служби учасники свята урочистою ходою пройшли до пам'ятника Петру Калнишевському, де відбувся мітинг з нагоди Дня Народження Петра Калнишевського.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх полеглих в боротьбі за незалежність України, за свободу і мир на рідній землі.

Гетьман українського козацтва, полковник ПДВ Микола Пантелюк провів традиційний обряд посвяти в козаки та вручив нагороди українського козацтва кращим представникам Роменської козацької сотні.

Братчик Київського кобзарського цеху, кобзар і лірник Олександр Триус виконав козацькі думи.

На знак невмирущої народної пам'яті і любові до славного сина України присутні поклали квіти до підніжжя пам'ятника П.Калнишевському.

Після мітингу свято перенеслося в центр села, де на сільському стадіоні змагалися спортсмени на кубок району та на першість обласного чемпіонату з футболу. Поряд відбулася концертна програма "Нащадки славних козаків" та відкрилося "Містечко майстрів".

У фойє будинку культури було розгорнуто виставку декоративно-ужиткового мистецтва "Мистецький диво грай" народних майстрів сіл Роменщини. Кращі художні колективи Сумської області порадували учасників свята своєю творчістю на відкритому обласному фестивалі "Дивограй", що проходив на сцені сільського будинку культури. У ньому взяли участь близько 400 учасників аматорського мистецтва, повідомили у прес-службі облради.

Нагадаємо, на Конотопщині згадали перемогу козаків над московитами.

Більше про історичні постаті читайте на Суми.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme