БПП проти "Батьківщини": Як у Клочка беруть сумського мера "за причинне місце"

Сумська обласна влада вигадала, як дошкулити лідеру обласної "Батьківщини" і голові обласного центру Олександру Лисенку

Економічний і політичний оглядач
БПП проти "Батьківщини": Як у Клочка бер…

Як стало відомо від стурбованого цими новинами міського голови Сум Олександра Лисенка, обласне управління майном вирішило перереєструвати ключові підприємства комунальної власності області з міста Суми у сусідні райони – Білопільський, Краснопільський та Сумський.

Наслідком втечі цих підприємств стане те, що й податок на доходи фізичних осіб буде сплачуватись за місцем реєстрації – у бюджети районів, а не міста. За підрахунками мера та його підлеглих, втрати міського бюджету складуть 74 мільйони гривень. У списку "на вихід" – обласна філармонія, бібліотеки, лікарні та навіть будинок ветеранів. Загалом – більше половини з 70-ти обласних комунальних установ і підприємств.

Бліцкриг Клочка

Вголос про "диверсію" Лисенко заявив на апаратній нараді в міськраді у середу 26 грудня. А згодом апарат розповсюдив і офіційну заяву: "Управління майном обласної ради під тиском змусило директорів обласних комунальних установ, підприємств, закладів здійснити перереєстрацію з фактичного місця їх розташування у фіктивні місця діяльності до Білопільського, Краснопільського та Сумського районів, де фактично вони не знаходяться і свою діяльність не здійснюють".

Обурило міську владу те, що навіть обласний шкірно-венерологічний диспансер, обласний наркологічний диспансер, обласна інфекційна клінічна лікарня "прописались" у смт Краснопілля, обласний госпіталь ветеранів війни – в с. Кальченки Краснопільського райну, обласна клінічна стоматологічна поліклініка, обласний краєзнавчий музей – у цьому ж районі в с. Славгород та с. Мезенівка, обласна філармонія – в с. Косівщина Сумського району.

За даними мерії, на сьогодні йдеться про 27 підприємств. Але в планах "заколотників" - аж 41 суб'єкт. Загалом же у Сумах зареєстровано 70 установ та підприємств, що перебувають у комунальній власності області.

Мер Лисенко вже підрахував, що міський бюджет таким чином намагають "роздіти" на 74 мільйони гривень. І це завдасть бюджету непоправної шкоди, адже зникнуть надходження від податку на доходи фізичних осіб. Та зробив гучну заяву.

"Зараз з нашого збалансованого бюджету фіктивним шляхом виводять кошти. Немає рішення обласної сесії, зміни до статуту вносяться без відповідного розпорядження, таємно, за наказом навіть не керівника обласного управління майна, а його заступника. Чи знають сумчани про те, що сплачені з їхньої зарплатні гроші не підуть на розвиток сумської громади, чи згодні вони з цим? – зазначив міський голова. – На мою думку, мета таких дій – позбавити громаду міста можливості розвиватись, фінансувати потреби, спрямовані на забезпечення життєдіяльності Сум. Підкреслю, що також це порушення бюджетного кодексу. Дане рішення приймається, коли сформований бюджет міста на наступний рік, обговорений із сумською громадою, схвалений на сесії, і ми готуємось по ньому працювати, але не зможемо, бо він уже розбалансований. Тепер доведеться переглядати всі програми. В тому числі соціального спрямування, і зменшувати фінансування, якщо це буде 74 млн грн., це 15% бюджету розвитку".


Олександр Лисенко

Паніка в мерії

А начальник юридичної служби мерії Олег Чайченко взагалі знайшов у діях обласних чиновників ознаки кримінальних злочинів.

"Якщо є необхідність змінити місце діяльності або переїжджає сама юридична особа, це зрозуміло. Але в даному випадку за один день, 22 грудня, змінено місце розташування 19 юридичних осіб, а всього на даний час їх 27. Крім того на 41 – видані відповідні накази про їх переведення. Тобто це – акція, що носить організований і спрямований характер, – зауважив посадовець. І нагадав про Кримінальний кодекс.

"Наголошую на тому, що ст. 2051 Кримінального Кодексу України визначає, що внесення недостовірних відомостей до єдиного державного реєстру юридичних осіб організованою групою, або посадовою особою є злочин, за який передбачено покарання у вигляді від 3 до 5 років позбавлення волі. Ще ст. 366 Кримінального Кодексу України – службове підроблення – тобто внесення недостовірних відомостей до офіційних документів також карається законом".

Не доводиться дивуватись, що акцію по "упокоренню" мер представляє як наїзд на всю сумську громаду – мовляв, постраждають в першу чергу сумчани.

Отвєтка "Батьківщині"

Варто розуміти, що нинішня акція – це кульмінаційний момент протистояння по лінії БПП – "Батьківщина" у Сумах, який триває вже дуже довгий час. Адже Суми є одним з небагатьох українських обласних центрів, де мером працює представник політичної сили Юлії Тимошенко. І це дуже ускладнює життя губернатору Сумщини Миколі Клочку, який "топить" за президента Петра Порошенка. І в канун президентської виборчої кампанії, у якій, велика ймовірність, зійдуться непримиренні Тимошенко і Порошенко, для Клочка пан Лисенко – як більмо в оці. Адже шалено потовстіла через бюджетну реформу міська казна дозволяє меру не лише забезпечувати благами ближче коло, а й кидати крихти незаможним сумчанам.

З огляду на те, що опозиційний до влади мер, у якого є приблизно третина підтримки активних сумських виборців, гратиме цими голосами зовсім не у президентську лунку, губернатору, який також є і керівником виборчої кампанії Порошенка, життєво необхідно переламати ситуацію. Ідея з "розкуркуленням" обласного центру, на фоні якого навколишні райони виглядають як бідні родичі – є дуже вдалою. Адже це, мало того, що виб'є з рук мера фінансову перевагу і ускладнить зведення "дебету з кредітом", ще й дозволить президентській вертикалі більш плідно попрацювати з мешканцями навколишніх населених пунктів. Адже несподіване багатство, яке звалиться на райони, дозволить просто створити казку посеред сірих буднів. І тим самим перетягнути симпатії мешканців Білопільського, Краснопільського та Сумського районів на бік губернатора. А ще створить для нього непоганий заділ, якщо раптом Микола Клочко чи його політичний партнер, голова облради Володимир Токар, вирушать наступної осені балотуватись у нардепи. Бо саме ці райони є значною частиною 158-го виборчого округу, де наразі немає однозначного фаворита. Не виключено, до речі, що остання мотивація Володимира Токаря, що вже давно марить народним депутатством, і була рушійною силою "бюджетної спецоперації".


Володимир Токарь і Микола Клочко

Іронія долі для "Батьківщини"

Треба зазначити, що ідея бюджетного підриву мерського авторитету не належить ані Клочку, ані Токарю, ані їхньому соратнику, начальнику облуправління майном Дмитру Нагорному. Вони цю ідею підгледіли. І іронія полягає в тому, що підгледіли саме у "білосердешних".

Ще пару років тому, коли мером міста Лебедин на Сумщині став висуванець "Громадянської позиції" Олександр Бакликов, останній вступив у протистояння з районною владою в особі представника "Батьківщини" Віктора Химича. І щоб покарати непокорного мера, основних наповнювачів міського бюджету податками з доходів вивели з міста, зареєструвавши в навколишніх селах. Так сталося, наприклад, з Лебединською районною лікарнею, яка почала сплачувати ПДФО в районний бюджет.

Бакликов дотепер потерпає від такої "несправедливості". І навіть демонстративно залишає ями на дорозі вздовж території лікарні. Але по суті він нічого з цим вдіяти не міг і не може.

Власне, така ж доля спіткала і головного "батьківщинця" Сумщини, який водночас сидить і в мерському кріслі в обласному центрі. Адже правоохоронні структури, на які уповає Лисенко, навіть за великого бажання навряд чи зможуть щось змінити в цій ситуації. А з точки зору моралі Олександр Миколайович опинився у ситуації, описаній у народній мудрості про плювання у колодязь. І очевидно, що незабаром матиме "трудну і непотрібну" розмову у київському офісі "Батьківщини" на тему завдань і результатів на вибори.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme