Жителі віддалених сіл Сумщини просять залишити їм листонош

В обласній раді "морщать лоба" над проблемою закриття поштових відділень

Жителі віддалених сіл Сумщини просять за…

Громада Лебединського району звернулася до обласної ради з проханням не допустити закриття поштових відділень на території району та зменшення працівникам заробітної плати, пише кореспондент Суми.depo.ua.

У Сумах під головуванням заступника голови обласної ради Віри Лаврик відбулася розширена нарада аби вирішити як зберегти поштові відділення та не зменшувати зарплату поштарям.

До речі, вона у поштарів Сумщини на 40% нижча ніж середня по регіону і найнижча в Україні в еквіваленті середньої зайнятості. Тому вони вимушені за додаткові 200 грн. на місяць займатися доставкою продуктів харчування та товарів першої необхідності. А доставляти газету адресату взагалі мають за 7 копійок.

Для багатьох населених пунктів, особливо віддалених від районного центру, поштове відділення є зв'язком із світом. Поштарі доходять - із кореспонденцією, пенсією, - навіть у найвіддаленіший хутір. У цьому сенсі пошта - вже соціальне явище.

Тому, коли відділення закриваються, населення сприймає це дуже боляче. Бо не поїде 90-річна бабця з хворими ногами за 20 кілометрів до банкомату або до райцентру отримати пенсію.

В.о. директора Сумської дирекції УДППЗ "Укрпошта" Володимир Криштоп зазначив, що підприємство є державним, але на повному госпрозрахунку, тож є певний дисбаланс: необхідно мати комерційний результат і, в той же час, виконувати соціальні функції. "Ця проблема вийшла за рамки "Укрпошти", вона - державна і її треба вирішувати на рівні Кабінету Міністрів та Верховної Ради України", - зазначив керывник. Він вбачає три шляхи вирішення питання: державна дотація, ринкові "рейки", та створення на базі поштових відділень центрів поштово-банківських та соціальних послуг.

"Укрпошта", з її майже 13 тисячами відділень в усіх куточках країни та потужними логістичними центрами, є доволі ласим шматком. Останні тенденції свідчать, що підприємство можуть свідомо "опускати", аби викупити за безцінь.

Говорять і про можливість передати за франчайзинговою схемою збиткові поштові відділення. А деякі бізнес-процеси пошти віддати на обслуговування іншим компаніям, яким планується і надати доступ до систем логістики "Укрпошти".

"В умовах децентралізації влади ситуація, що склалася із закриттям відділень, - нонсенс. Пошта для людей на селі - це життя. Треба шукати всі шляхи співробітництва з різними структурами, наприклад, налагодити роботу з "Обленерго", водопостачальними та газовими компаніями, які б давали можливість працювати поштарям. Приміром, "знімати" показники лічильників. Треба стукати у всі двері, головне - зберегти поштові відділення на селі", - зауважила заступник голови обласної ради Віра Лаврик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme