ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

За що начальника податкової міліції з Київщини відправили у заслання на Сумщину

До призначення першим заступником сумського управління ДФС Геннадій Кавкало мав подібне крісло, але в управлінні ДФС на Київщині
Depo.
16 листопада 2016 18:30
ФОТО: depo.ua
За що начальника податкової міліції з Київщини відправили у заслання на Сумщину
За що начальника податкової міліції з Київщини відправили у заслання на Сумщину

Днями Сумщина отримала нового начальника податкової міліції і водночас першого заступника начальника главку державної фіскальної служби. Геннадій Кавкало, який багато років робив кар'єру у службі безпеки України, з минулого року є податківцем.

До призначення першим заступником сумського управління ДФС Кавкало мав подібне крісло, але в управлінні ДФС на Київщині. Отже, призначення на Сумщину – це, скоріше, зіслання, адже підвищенням переведення із Центру на Сумщину, яку навряд чи можна вважати "ласим" регіоном, не назвеш. Про можливий передпенсійний моціон теж говорити не доводиться - новий головний міліціонер Сумщини має лише 46 років.

Вірогідну причину, з якої Геннадій Кавкало змінив "прописку", можна розгледіти, якщо поцікавитись подіями у головному управлінні фіскалів на Київщині, що сталися влітку цього року. Так, згідно повідомленням від 30 серпня 2016 року на сайті Служби безпеки України, спецслужба затримала начальника управління фіскальної служби на "кришуванні" конвертцентру.

У повідомленні йдеться, що співробітники СБ України спільно з генеральною прокуратурою викрили начальника одного з управлінь ГУ державної фіскальної служби у Київській області, який "кришував" діяльність конвертаційного центру та мав російський паспорт. Правоохоронці встановили, що посадовець контролював у Києві конвертаційний центр з щомісячним обігом у понад двадцять мільйонів гривень. Конверт обслуговував майже сто підприємств Київщини, яким надавав послуги з переведення грошей у готівку, мінімізації та ухилення від податків.

Під час обшуків в офісах "конверту", службовому кабінеті податківця та за місцями проживання фігурантів справи співробітники спецслужби вилучено один мільйон гривень, сто тисяч євро та майже сімдесят тисяч доларів США. В офісах правоохоронці виявили печатки фіктивних підприємств, задіяних у діяльності конвертцентру, та бухгалтерську документацію, яка підтверджує здійснення фінансових оборудок. У начальника управління фіскальної служби оперативники СБ України знайшли паспорт громадянина РФ.

Генпрокурор України Юрій Луценко пішов далі і уточнив, що викрито не просто одного з начальників управлінь, а, власне, начальника обласного управління відомства, заступником якого і був на той момент призначений нині на Сумщину Геннадій Кавкало.

Затримано голову облуправління ДФС у Київській області (оновлено)

Російський паспорт затриманого податківця Фото: ssu.gov.ua
Де "осіли" заступники скандального головного податківця Київщини, викритого на конвертації і хабарях - фото 2
Сейф податківця


Юрій Луценко у Фейсбуці нічого не пише про конвертаційний центр. "Оперативні матеріали свідчать про системні побори підприємств і підлеглих", - заявив натомість Луценко.

Російський паспорт, за його словами, належав одному з "несунів", які платили данину цьому начальнику.

Де "осіли" заступники скандального головного податківця Київщини, викритого на конвертації і хабарях - фото 3


Згодом інформацію про те, що у повідомленнях про викриття йдеться саме про найвищого податківця Київщини, офіційно підтвердила і прес-служба генеральної прокуратури.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ГУ ДФС у Київській області на системних засадах отримували неправомірну вигоду в особливо великих розмірах від представників суб'єктів реального сектору економіки, а також від осіб, що реалізують протиправні схеми, спрямовані на отримання надприбутків з використанням фіктивних підприємств. У службовому кабінеті і житло виконувача обов'язків голови ДФС у Київській області, службових приміщеннях декотрих керівників цієї ДФС, за місцем розташування офісних приміщень, реєстрації та фактичного проживання організаторів і учасників конвертаційного центру одночасно проведено 31 обшук", - йшлося в заяві ГПУ. А вже 9 листопада перший заступник викритого у серпні начальника податкової Київської області призначається на ту ж посаду, але у "позаштатній" Сумській області.

За українською чиновницькою традицією посадовців, які так чи інакше інформаційно заплямувалися, намагаються "прибрати з очей". Тому з усіх заступників начальника ДФС Київщини, які працювали там на момент виникнення корупційного скандалу, залишилася нині лише одна не першорядна заступниця.

Вочевидь, питань кримінального характеру до Геннадія Кавкала у Генпрокуратури та СБУ наразі немає. Або, принаймні, вони не конвертовані у конкретні обвинувачення.

Слід зазначити, що про нового начальника доволі потужного силового органу Сумщини відомо небагато.

Кавкало Геннадій народився в м. Київ в 1970 році. Освіта: лікувальна справа, менеджмент організації. Після служби у Збройних силах СРСР навчався в українському державному медичному університеті. Працював лікарем-інтерном. З 1996 року - військова служба в органах СБ України на посадах оперативного офіцерського та керівного складу.

У податковій міліції – з 2015 року на посаді першого заступника начальника головного управління ДФС у Київській області, який здійснює координацію діяльності підрозділів податкової міліції. Одружений, виховує трьох дітей.

Згідно є-декларації Кавкала, сума його сукупного доходу у 2015 році склала 87 808 грн., з яких 52 986,81 - зарплата, а 34 822,05 грн - інші доходи (зарплата дружини).

З нерухомого майна перший заступник начальника головного управління ДФС у Сумській області має два земельні наділи площею 0,12 і 2 га відповідно. Менша – у Київській області, більша – у Недригайлівському районі на Сумщині. Власне, це майно наштовхує на думки, що область є для Кавкала не зовсім чужою.

Забезпечена родина і житлом. У власності голови родини дві квартири – 77,1 кв м і 38,9 кв м відповідно. Дружина володіє квартирою площею 51,4 кв м. Вся ця нерухомість розташована у столиці. 

У податківця є автівка Фольксваген Пассат 2013 року випуску.

Грошей на рахунках подружжя не зберігає. Натомість декларант показав наявність у нього старого кредиту (з 2004 року) на 162 тисячі гривень, а також наявність готівки - 600 тисяч гривень. 

Геннадій Кавкало задекларував також придбання у минулому році житла за суму 555 тисяч гривень. Ймовірно, йдеться про найменшу з трьох квартир родини, право власності на яку, згідно декларації, виникло у тому ж таки минулому році, за який і подано декларацію. Втім, перевірити це не вбачається можливим, оскільки за попередній 2014 рік декларація Кавкала є "кристально чистою", тобто пустою: там відображено лише зарплатний дохід без жодних вказівок про наявність землі, нерухомості, авта та інших благ.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми