ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яценюк розповів, як виглядатиме держкордон на Сумщині

Кабмін затвердив план заходів з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, а також територій, прилеглих до зони АТО та Криму
Depo.
15 травня 2015 13:01
ФОТО: depo.ua
Яценюк розповів, як виглядатиме держкордон на Сумщині
Яценюк розповів, як виглядатиме держкордон на Сумщині

14 травня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підписав Розпорядження Кабміну №439-р. У ньому говориться, що план заходів щодо облаштування українсько-російського кордону вже повністю розроблений - на його реалізацію будуть потрібні 4 роки. Координацію робіт повинна проводити адміністрація Державної прикордонної служби України. Про це пише Суми.depo.ua.

У ньому вказуються всі роботи, які будуть проводитися в тому числі і на Сумщині. Посилення оборони кордону стартує вже цього року.

Облаштування кордону на Сумщині планують провести у три черги. Спочатку створять систему суцільних земляних споруд, проведуть облаштування місць несення служби і опорних пунктів, підготують протитанкові рови (4х2 м) довжиною 337 км. На це планується витратити понад 104 мільйони гривень.

Далі, згідно з планом, у регіоні облаштують невибухові інженерні загородження - вони обійдуться у понад 19 млн грн. Фортифікаційне обладнання опорних пунктів і позицій буде різним для різних областей. На Сумщині передбачено 1 пункт на 250 осіб, 5 пунктів на 60 осіб і 11 пунктів на 10 осіб.

Після того пройде розробка контрольно-слідових смуг шириною 5 м. Вони розтягнуться на понад 218 км. Їх дискування буде здійснюватися два рази на місяць. Крім того, планують закупити та встановити металеві спостережні вишки висотою 17 м. У 2016 році Сумський прикордонний загін встановить 5 таких вишок загальною вартістю понад 1,5 млн грн.

Уряд запланував також розгортання нових прикордонних підрозділів. У зв'язку з цим в Сумській області наступного року з'являться ще 8 прикордонних підрозділів. Сумській ОДА безкоштовно передадуть ділянку землі для розміщення відділу прикордонної служби в Миропіллі.

На останньому етапі робіт облаштують державний кордон та підрозділи Держприкордонслужби сучасними засобами спостереження, сигналізації і поразки. На Сумщині з'являться 14 комплексів відеоспостереження (у 2017 і 2018 роках) загальною вартістю понад 9 млн грн. Веж спостереження і зв'язку висотою 40 метрів буде 31 (у 2017 році). Установка 60 бойових дистанційних модулів та обладнання у підрозділах охорони кордону центрів спостереження та бойового ураження заплановані на 2017-2018 роки.