Як зустрічають Новий рік в різних країнах світу

Традиції різних народів можуть стати альтернативою "олів'є" та телевізору

Як зустрічають Новий рік в різних країна…

У Великобританії щоб зустріти Новий Рік, як справжній арістократ, треба оздобити живу ялинку. Англійці вважають, що справжня ялинка - будинок добрих духів. Прикрашаючи її, жителі туманного Альбіону просили у чарівних істот допомоги у виконанні своїх бажань, пише Depo.Суми.

Німці хіба не найохайніша нація в світі. Мабуть тому, Новий рік вони проводять за білосніжним столом. Крім білої скатертині, обов'язково є листкове печиво і марципанові цукерки.

А ось австрійці в Новорічну ніч ворожать. Купують спеціальні олов'яні фігурки, які плавлять на свічці і виливають у тарілочки з водою. Що вийшло - то і буде в наступному році. Новорічний напій цієї країни - глінтвейн. Його і п'ють всю ніч, щоб ворожіння пройшло веселіше.

Чехи на святковий стіл ставлять якомога більше м'яса, яке, на їхню думку, притягає гроші і достаток. А на десерт чехи подають до столу відомий всім шоколадний торт "Прага". Дівчата в новорічну ніч теж ворожать на судженого. Для цього вони кидають через голову домашній капець. Якщо він впав носком до дверей, то в новому році дівчина вийде заміж.

Болгарський Новий Рік повинен сподобатися всім без винятку. У новорічну ніч, коли всі збираються за святковим столом, у всіх будинках на три хвилини гасять світло. Це "хвилини новорічних поцілунків", таємницю яких зберігає темрява. Цей час кожен може використовувати, як хоче. Але приємніше, звичайно, цілуватися.

У Румунії печуть новорічні пироги, в які кладуть "сувеніри" на щастя: дрібні монетки, каблучки і гіркий стручковий перець. Якщо попадеться монетка або колечко, то весь рік тебе буде супроводжувати успіх, якщо перець - прийдеться почекати до наступного року.

Французи люблять заставити стіл різними вишуканим делікатесами, традиційно на свято їдять "фуа-гра" (паштет з гусячої печінки), запечену індичку з брусницею, і, звичайно, устриці. З напоїв п'ють шампанське і Шаблі.

В Голландії рівно о 12:00 випивають шампанське, а потім йдуть на вулицю, де п'ють глінтвейн і їдять свіжі пончики.

Якщо опинитися в Ірландії в Новий рік – можна стати бажаним гостем в будь-якому будинку. У цій країні прийнято відкривати двері будинків в новорічну ніч, а на щастя дарувати шматочок вугілля.

Ця традиція підходить для тих, хто давно не наважувався розлучитися з непотрібними речами: в новорічну ніч італійці викидають весь непотріб з вікон. Ще в Італії є чудовий звичай дарувати близьким в Новий Рік червону білизну. Червоний - символ оновлення.

31 грудня в Іспанії - це День Святого Миколая - свято, коли настає чергова фієста, а діти отримують подарунки в свої панчішки.

Ізраільтяни відзначають Новий рік восени, але це не скасовує традицій: на столі у них під час святкування обов'язкова риба, як символ родючості, риб'яча голова, як побажання "бути завжди першими", "монетки" з тушкованої моркви, щоб бути багатим і яблука в меді, щоб рік був щасливим.

В Австралії теж є Дід Мороз, тільки ходить він у купальнику. Купальник і червоний ковпак - обов'язковий атрибут австралійського Діда Мороза.

Дуже мудрий звичай у індонезійців: вони дуже красиво одягаються і йдуть просити вибачення у тих, кого люблять.

Жителі Бірми влаштовують собі свято води і поливають один одного - таким чином  вони змивають з себе все старе і непотрібне.

В'єтнамці вважають, що Новий рік - насамперед свято дружби, тому вони примирюються і просять один у одного вибачення, великими компаніями виходять на вулиці, розводять багаття і готують на них страви з рису.

В Китаї на Новий рік заборонено лаятися, зате дозволено підривати мільйони хлопавок і феєрверків. Вважається, що це відганяє злих духів, а іскри освітлюють шлях в Новий Рік.

Японці дарують один одному листівки з твариною, як символ Нового року, і ставлять біля входу Кадомацу - символ поклоніння божеству Новорічного свята. Роблять Кадомацу з бамбука, сосни і сплетених рисових соломинок, а прикрашають гілками папороті й мандарина. Вранці японці виходять зустрічати схід сонця, як символ початку не тільки нового дня, а й Нового Року.

Але найцікавіша традиція, звичайно, у ескімосів: раз випав сніг, значить, прийшов Новий рік.


Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme