ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ)

Зразки техніки, за допомогою якої гасять пожежу під Васильковом на Київщині
Depo.
10 червня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua
Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ)
Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ)

Вогнеборці залучили до гасіння нафтобази під Васильковом два пожежні танки. "Ми залучали один пожежний танк, який працював безпосередньо на території бази, і ще один пожежний танк, який знаходиться зараз на території пожежної частини. Це два танки Міноборони України", - повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 1

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 2

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 3В Україні є унікальні пожежні танки. Один з них - це ГПМ-64 - гусенична пожежна машина, створена на основі танка Т-64 інженерами Харківського бронетанкового ремонтного заводу в 2010 році. У його баку - 25 тонн води. Поле площею в один гектар танк заливає за шість хвилин. Це машина працює як під керуванням екіпажу, так і на дистанційному управлінні.

"Родзинкою" машини є негорюча ходова частина. Звичайний танковий каток починає обгорати вже при 260 градусах. У катка ГПМ-64 гумовий масив прикритий металом. Він пошкоджується ліше коли буде грітися до температури 600 градусів протягом години. Але і в цьому випадку гума буде не горіти, а лише розкладатися, поступово втрачаючи свої властивості. А при включеній системі зрошення ходової частини (на машині передбачається і таке рішення) - небезпечна температура зростає до семисот градусів.

На відстані 4 км керувати танком можна в автоматичному режимі за допомогою виносного пульта. Броня машини витримує температуру до плюс 400 градусів. Головне знаряддя танку - водомет. Струмінь води досягає ста метрів.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 4

 

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 5

Крім того, в Україні був створений і ще один унікальний танк для гасіння складних пожеж навіть на нафтових свердловинах. Пожежна машина «Імпульс-1" була розроблена професором Захматовим ще в 1990 році.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 6

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 7

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 8

Установка успішно прошла випробовування при гасінні складних вогнищ горіння.