Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ)

Зразки техніки, за допомогою якої гасять пожежу під Васильковом на Київщині

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ)…

Вогнеборці залучили до гасіння нафтобази під Васильковом два пожежні танки. "Ми залучали один пожежний танк, який працював безпосередньо на території бази, і ще один пожежний танк, який знаходиться зараз на території пожежної частини. Це два танки Міноборони України", - повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 1

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 2

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 3В Україні є унікальні пожежні танки. Один з них - це ГПМ-64 - гусенична пожежна машина, створена на основі танка Т-64 інженерами Харківського бронетанкового ремонтного заводу в 2010 році. У його баку - 25 тонн води. Поле площею в один гектар танк заливає за шість хвилин. Це машина працює як під керуванням екіпажу, так і на дистанційному управлінні.

"Родзинкою" машини є негорюча ходова частина. Звичайний танковий каток починає обгорати вже при 260 градусах. У катка ГПМ-64 гумовий масив прикритий металом. Він пошкоджується ліше коли буде грітися до температури 600 градусів протягом години. Але і в цьому випадку гума буде не горіти, а лише розкладатися, поступово втрачаючи свої властивості. А при включеній системі зрошення ходової частини (на машині передбачається і таке рішення) - небезпечна температура зростає до семисот градусів.

На відстані 4 км керувати танком можна в автоматичному режимі за допомогою виносного пульта. Броня машини витримує температуру до плюс 400 градусів. Головне знаряддя танку - водомет. Струмінь води досягає ста метрів.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 4

 

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 5

Крім того, в Україні був створений і ще один унікальний танк для гасіння складних пожеж навіть на нафтових свердловинах. Пожежна машина «Імпульс-1" була розроблена професором Захматовим ще в 1990 році.

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 6

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 7

Як виглядають пожежні танки (ФОТОФАКТ) - фото 8

Установка успішно прошла випробовування при гасінні складних вогнищ горіння.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook