ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Як Деркач "відпилює" Сумщину у Тимошенко

На Сумщині наслідком "тихої революції" в облраді стають стрімкі кадрові зміни
Depo.
22 грудня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Як Деркач "відпилює" Сумщину у Тимошенко
Як Деркач "відпилює" Сумщину у Тимошенко

"Кадри вирішують все. А головне, що кадри вирішують, у якому напрямку пливуть фінансові потоки". Схоже, про це новий голова облради Сумщини Володимир Токарь думає з моменту обрання його на цю посаду. Але мало хто очікував, що переставляти кадри і регулювати потоки новий власник штурвалу почне так спритно. Наприклад, його заяву про зміну керівництва бюджетної комісії, яку він зробив на першій своїй прес-конференції, розцінили як далеку перспективу з  довготривалими консультаціями. Але все відбулося значно швидше.

Курс на Північ

Симбіоз двох багатолітніх партнерів, голови ОДА Миколи Клочка та нового голови облради Володимира Токаря, дав свої перші плоди. І ці плоди дозрівали на сьогоднішній сесії облради прямо на очах.

Першим здивуванням було повернення з забуття "старого кадра" часів Кучми та Щербаня, успішного кормчого бюджетних потоків часів Януковича і Чмиря – Миколи Березіна. Журналісти столичного 5 каналу мають добре пам’ятати Миколу Яковича, який у 2004 році очолював Тростянецьку райдержадміністрацію на Сумщині, і власноруч "вовтузив" членів знімальної групи, що фіксували фальсифікації на виборах президента.

Але сьогодні це вже нікого не цікавить. Пенсіонера Миколу Березіна, одного з адептів на Сумщині Прогресивно-соціалістичної партії Наталії Вітренко, депутати-майданівці, повертають керувати обласними фінансовими потоками.

Можна припустити, що повернення Березіна – розплата за підтримку "Відродженням" повалення екс-керівника облради Семена Салатенка та підтримку Токаря.

І, можливо, компенсація за позбавлення контролю над "Облагролісом", яке мав керівник фракції цієї партії Олександр Буднік до сьогоднішнього дня через "свого" тепер вже екс-директора Сергія Котляренка. (Не можна виключати, що дещицю контролю Будніку таки залишать, зберігши за ним посаду заступника директора ОКАП "Облагроліс").

Отже, про "Облагроліс". З огляду на грошові "смаколики" це підприємство є перлиною всього майнового фонду Сумщини. Звісно, більш ласим є нафта, яку видобувають на Сумщині, але там "сумським" нема чого "ловити, оскільки цю галузь давно і міцно взяли під контроль більш серйозні чоловіки з більш південних регіонів України. Тому ліс тут - як перехідний прапор. Кожен новий голова "пилить" під себе.

І так виходить, що сьогодні "розпилили" під нардепа Андрія Деркача, призначивши керівником комунального підприємства його людину, депутата контрольованої Деркачем фракції "Воля народу" Костянтина Товстуху. Який до цього був керівником районного "агролісу" у вотчині Деркача - в ямпільському районі Сумщини.  

Пов’язані одним ланцюгом

Варто зазначити, що сам по собі "Облагроліс" – не надто самостійна одиниця. Над ним ще є таке собі управління майном обласної ради, яке керує всіма комунальними закладами та підприємствами області. І на цю посаду будь-кого "лівого" ставити, зрозуміло, не можна. Тут потрібна людина, якій можна довіряти. Може навіть родич. І тут Микола Клочко і Володимир Токарь не схибили, обравши єдино вірне рішення. Новим "начкоммайна" став близький товариш і соратник Клочка, керівник фракції БПП у облраді Дмитро Нагорний. З яким, до речі, Володимир Токарь багато місяців виношував плани повалення Салатенка.

Тому зовсім не дивно, що саме Нагорний очолив це управління. Він, до речі, вже керував лісом за часів головування у раді Миколи Клочка, але змушений був залишити посаду з початком каденції Салатенка і 12 місяців залишався "за бортом". 

Отже нову більшість в сумській обласній раді тепер пов’язуватимуть не лише і не стільки політичні "договорняки", скілько суто ділові прагматичні інтереси. Більшість, нагадаємо, складається тепер з БПП, "Волі народу", "Відродження" і "ляшківців". Відповідно "Батьківщина" і  "Свобода" залишилися в опозиції. Мало що зрозуміло з  "Укропом". Але з "Укропом" на Сумщині, визнаймо, завжди мало що зрозуміло.

А от нардеп Андрій Деркач знову у ролі "збирача земель сумських". Тепер його вплив не обмежується лише посадою губернатора і кількох голів районів. У нього не лише північ, у нього тепер набагато більше. Невідомо лише, як довго протримається такий стан речей, що його намагатимуться дедалі більше зацементувати Деркач, Клочко і Токарь. "Батьківщина", яка нині "відповзла" у дальній кут і зализує рани, так просто не здасться. А враховуючи дедалі більший рейтинг найбільш "нетонучої" фігури в українському політикумі, нинішньому "тріумвірату" не варто розслаблятися.