Влада Сумщини вирішила відроджувати аеропорт

На спільному засіданні керівництво області обговорило концепцію розвитку комунального підприємства "Аеропорт "Суми"

За словами директора підприємства Костянтина Єфіменка, аеропорт нині переживає не найкращі часи, передає Depo.Суми.

Злітна смуга та будівлі потребують капітального і поточного ремонтів. Спецтехніка експлуатується з 1978 року. Якщо раніше аеропорт мав можливість приймати літаки вагою до 100 тонн, нині - лише до 42 тонн.

Будучи в такому стані, підприємство не має можливості повноцінно функціонувати і покривати 2,2 млн грн на рік, хоча робить для цього все можливе. Як повідомив Костянтин Єфіменко, нині є домовленість з аеропортом Катовіце (Польща) щодо щотижневих вантажних рейсів до Сум. Це принесе приблизно 400 тисяч грн на рік, які вже зменшать навантаження на бюджет.

Тривають також домовленості з полтавчанами щодо спільних перевезень туристичних груп за кордон. Відправлено лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо використання аеропорту для сільгоспавіації. Хоча, говорить керівник підприємства, у великих аеропортах від злету-посадки надходить лише 50% прибутку. Інші кошти - від інфраструктури, як то: стоянки для автомобілів та літаків, прокату автомобілів, оренди площ для магазинів та інших об'єктів.

За результатами засідання робоча група вирішила рекомендувати облраді вжити заходів по збереженню аеропорту, а Сумській ОДА - розробити проект концепції його розвитку на базі досвіду інших аеропортів України.

Крім того, науковці СумДУ розроблять бізнес-план за пріоритетними напрямками розвитку аеропорту. Займуться і піаром підприємства - презентацією на виставкових заходах, зустрічах з потенційними інвесторами та в ЗМІ.

Більше новин про інфраструктуру Сумщини читайте на Depo.Суми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми