ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Влада Сумщини вирішила відроджувати аеропорт

На спільному засіданні керівництво області обговорило концепцію розвитку комунального підприємства "Аеропорт "Суми"
Depo.
31 липня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua
Влада Сумщини вирішила відроджувати аеропорт
Влада Сумщини вирішила відроджувати аеропорт

За словами директора підприємства Костянтина Єфіменка, аеропорт нині переживає не найкращі часи, передає Depo.Суми.

Злітна смуга та будівлі потребують капітального і поточного ремонтів. Спецтехніка експлуатується з 1978 року. Якщо раніше аеропорт мав можливість приймати літаки вагою до 100 тонн, нині - лише до 42 тонн.

Будучи в такому стані, підприємство не має можливості повноцінно функціонувати і покривати 2,2 млн грн на рік, хоча робить для цього все можливе. Як повідомив Костянтин Єфіменко, нині є домовленість з аеропортом Катовіце (Польща) щодо щотижневих вантажних рейсів до Сум. Це принесе приблизно 400 тисяч грн на рік, які вже зменшать навантаження на бюджет.

Тривають також домовленості з полтавчанами щодо спільних перевезень туристичних груп за кордон. Відправлено лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо використання аеропорту для сільгоспавіації. Хоча, говорить керівник підприємства, у великих аеропортах від злету-посадки надходить лише 50% прибутку. Інші кошти - від інфраструктури, як то: стоянки для автомобілів та літаків, прокату автомобілів, оренди площ для магазинів та інших об'єктів.

За результатами засідання робоча група вирішила рекомендувати облраді вжити заходів по збереженню аеропорту, а Сумській ОДА - розробити проект концепції його розвитку на базі досвіду інших аеропортів України.

Крім того, науковці СумДУ розроблять бізнес-план за пріоритетними напрямками розвитку аеропорту. Займуться і піаром підприємства - презентацією на виставкових заходах, зустрічах з потенційними інвесторами та в ЗМІ.

Більше новин про інфраструктуру Сумщини читайте на Depo.Суми.