Віце-мер Сум залишиться відстороненим від посади - апеляція

А днями може опинитись і під арештом

Віце-мер Сум залишиться відстороненим ві…

Апеляційний суд Сумської області відмовив у задоволенні скарги адвоката Володимира Войтенка про скасування ухвали про відсторонення його від посади, пише Суми.depo.ua.

Засідання в апеляційному суді відвідав і сам Володимир Войтенко, який нещодавно виписався з лікарні.

Захисник відстороненого першого заступника мера Василь Матішинець аргументував свою скаргу тим, що суд посилається на неналежні докази, надані слідчим, а саме: на протоколи допиту, які були складені в рамках інших кримінальних проваджень.

Також він вказав, що в підозрі, оголошеній Войтенку, мова йде про нібито заволодінні карткою депутата Науменко, в той час, як сам Сергій Науменко стверджує, що залишив її в картоприймач на своєму депутатському місці, так що про заволодіння мова вестися не може. Тому формулювання в повідомленні про підозру не вірна.

Крім того, в підозрі говориться, що Войтенко нібито втручався в роботу системи "Рада". На думку адвоката, слово "втручатися" передбачає, що втручатися можна тільки в програмне забезпечення, а те, в чому підозрюють Войтенко, називається "користуватися".

Звернув увагу він і на те, що прокуратура називає Войтенка підбурювачем депутата Салатенка до незаконних дій, проте самому Салатенку підозра на даний момент не оголошена.

У той же час представник потерпілого, судді Сумського районного суду Ігоря Дашутіна, адвокат Юрій Ломака заявив, що при розгляді клопотання про відсторонення від посади суд не повинен давати оцінку доказам, а лише вивчити питання їх недостатності або достатності для підозри. Крім того, він вважає доводи Матішинця надуманими.

За словами самого Володимира Войтенка, його не можна усувати з посади, оскільки на нього зав'язана величезна ділянка роботи мерії, зокрема організація конкурсу по відчуженню коммайна, розв'язання будівельного конфлікту по "Номак-інвесту", конкурс на обслуговування житлового фонду та інше

На це пан Ломака заявив, що якщо місто дійсно не може обходитися без Войтенка, сторона захисту мала надати докази, тобто документальні приклади негативних наслідків відсторонення Войтенка від посади.

У результаті суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги адвоката Войтенка. Перший заступник мера після суду заявив, що іншого рішення й не очікував, враховуючи відсутність люстрації в судових та правоохоронних органах. А присутній на засіданні депутат Семен Салатенко, який прийшов підтримати В. Войтенко, заявив, що дане кримінальне провадження є прикладом політичних репресій з боку судової та правоохоронної системи, які залишив режим "папєрєдніков".

Він також сказав, що через цю кримінальну справу не може зараз відправитися на фронт, оскільки слідчі органи "тягнуть" з оголошенням йому підозри. І він думає, що як тільки відправиться в зону АТО, де практично не працює мобільний зв'язок, слідство оголосить, що він ховається, і скористається ситуацією, щоб взяти його під варту.

Нагадаємо, 15 травня в 11.00 в Зарічному районному суді розглядатиметься друге клопотання слідчих органів про взяття Войтенка під домашній арешт, пише Данкор.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme