ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вбивство Жука: Коли слідство повісить "битовуху" на його дружину

Зникнення дружини загиблого може бути розцінено як визнання нею своєї провини

Depo.
16 серпня 2018 17:00
ФОТО: depo.ua

У п'ятницю 17 серпня спливає два тижні з моменту вбивства у Сумах Анатолія Жука – екс-депутата міськради, громадського лідера і головного ворога сумського мера Олександра Лисенка. Правоохоронні органи поки що не оприлюднили жодних подробиць розслідування.

Вбивство Жука в Сумах – чи не єдиний настільки гучний злочин в місті протягом кількох десятиліть. Але особливого резонансу немає - всі вже смиренно прийняли факт, що гучного розкриття не буде, як не буде ні роздування щок генералів, ні притопування градоначальника чи губернатора на поліціянтів, ані нових версій від слідчих. Всі тихенько сидять по своїх лавках і роблять вигляд, що все "за планом".

Практика розслідування подібних злочинів свідчить: якщо вбивцю не взяли "на трупі", то розкриття злочину – справа дуже далекої і майже завжди абсолютно марної перспективи. Ми можемо згадати гучні і не надто гучні вбивства останніх років. І зрозуміємо, що, на жаль, абсолютно не очікуємо дізнатись істину – не говорячи вже про покарання винних.

Єдиний сплеск, який відбувся після вбивства: це загадкове зникнення родини Жука – його дружини і доньки разом з водієм, що обслуговував родину. І це зникнення мало всі шанси стати останньою крапкою у справі. Бо з їх зникненням ніби очевидним стає визнання ними своєї причетності і провини. І всім іншим залишається лише "смакувати" версії того, як ймовірно все відбулося і хто кому ким там у цих трикутниках доводиться.

Не має сумнівів, що зникнення дружини вбитого також є зручним для слідства, оскільки побічно підтверджує її провину.

І така позиція правоохоронців отримала своє відображення у вчорашній заяві першого заступника глави Нацполіціі В'ячеслава Аброськіна про те, що до вбивства екс-депутата може бути причетна його дружина. "Після першого допиту вона зникла, її місцезнаходження невідоме. Також зникла її дочка і водій. Зараз ми проводимо активні оперативно-розшукові заходи щодо встановлення місцезнаходження цих людей", - повідомив Аброськін. Поліцейський генерал додав, що окрім побутово-сімейної версії слідчі розглядають версію замовного вбивства, а також вбивства через громадську діяльність загиблого.

Виглядає так, що правоохоронці вже все для себе вирішили. Але поки що не готові голосно заявити, що Анна Жук є головною підозрюваною, аби не наразитись на звинувачення в упередженості, лінощах та небажанні якісно робити свою справу, а не "вішати" вбивство на першого-ліпшого.

Тим більше, що дисонанс у стрункий ряд умовиводів, що вбивство Жука – банальна "битовуха", вніс адвокат Анатолій Романюк, який напередодні зникнення Анни Жук фактично звинуватив правоохоронців в навіюванні незаконними і непорядними методами Анні Жук, що це саме вона скоїла вбивство свого чоловіка.

"Побутова версія вбивства найбільш зручна для слідства. На сьогодні у органів досудового слідства є всі докази, які були вилучені. За словами мого джерела, правоохоронці витерли пістолет, знайдений на місці вбивства, одягом Анни Жук, щоб дати підстави для її затримання і доведення до самогубства з подальшим закриттям кримінального провадження у зв'язку зі смертю підозрюваної", - заявив Романюк.

Нагадаємо, 35-річного Анатолія Жука знайшли мертвим на подвір'ї власного будинку у Сумах. Знайшов рідний батько. За даними журналістів, знаряддям вбивства був пістолет самого Жука, який знаходився у бардачку його Porshe, і був залишений вбивцею біля тіла жертви. Напередодні смерті Анатолій Жук розмістив у своєму Фейсбуку відео, яке виглядає як відповідь на погрозу: мовляв, тільки-но спробуйте щось мені зробити – пожалкуєте!

Також зазначимо, що Анатолій Жук протягом тривалого часу був чи не єдиним послідовним ворогом міського голови Сум Олександра Лисенка та його першого заступника Володимира Войтенка. І це протистояння мало не лише політичні, але й особистісні ознаки і подекуди проявлялося у не надто стриманій і коректній формі. Але на сьогоднішній день ані мер, ані його заступник, який фактично розпочав передвиборчу кампанію у парламент, жодним чином публічно не висловились стосовно вбивства їхнього ворога.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook