ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Сумах засудили автора посту з закликом до повалення конституційного ладу

Допис визнано прямим закликом підійматися до збройної народної боротьби в умовах підпілля проти керівних державних органів
Depo.
24 лютого 2016 09:34
ФОТО: depo.ua
У Сумах засудили автора посту з закликом до повалення конституційного ладу
У Сумах засудили автора посту з закликом до повалення конституційного ладу

Зарічний районний суд м. Суми визнав особу винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 109 Кримінального кодесу (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні) за розміщення нею відповідних постів у соцмережі "Вконтакте", повідомляє Depo.Суми.

До такого рішення у справі №591/442/16-к суд дійшов 2 лютого 2016 р.
У судове засідання було подано угоду про визнання винуватості від 29 січня 2016 року згідно з якою особа визнала свою винуватість у вчиненні злочину. Суд таку угоду затвердив, визнав особу винною та призначив покарання із застосуванням ст.69 КК України у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень, без конфіскації майна. Водночас системний блок як знаряддя злочину вирішено конфіскувати, пише видання "Закон і Бізнес".

Вся справа в пості в ВК наступного змісту: “На добраніч, не дамо відродитись совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повалимо уряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі із повстанцями”.

Як відзначено в рішенні суду, відповідна інформація була опублікована в мережі 16.09.2015 року о 18:50. Згодом, діючи повторно, особа опублікувала соцмережі ще кілька постів щодо партизанської боротьби, повалення влади тощо.

Згідно з висновком судової експертизи писемного мовлення №10007 від 10.11.2015 року зазначені висловлювання є публічними, прямими закликами до користувачів соціальної мережі підійматися до збройної народної боротьби в умовах підпілля проти керівних державних органів або осіб, які мають урядові повноваження аби повалити існуючу владу.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми