У Шостці на місці Гамаліївського монастиря створять заповідник

У Шостці обговорили розбудову державного історико-архітектурного заповідника "Державотворці Сіверщини"

У Шостці на місці Гамаліївського монасти…

У Шостці за участю голови Українського інституту національної пам'яті Антона Дробовича, міського голови Миколи Ноги та місцевих експертів відбулось обговорення розбудови державного історико-архітектурного заповідника "Державотворці Сіверщини", передає Depo.Суми із посиланням на Sumy Today

Мова йде про створення заповідника на місці Гамаліївського монастиря, в якому розташована усипальниця членів родини гетьмана Скоропадського. 

У 1956 році Гамаліївський монастир було оголошено пам'яткою архітектури республіканського значення, але 1962 року Сумський облвиконком передав колишню обитель МВС України, яке переобладнало її під виробничо-виховну установу суворого режиму утримання. За часів Незалежності України тут розташовувалась Шосткінська виправна колонія № 66, де відбували покарання засуджені уперше за тяжкі злочини. Кілька років тому колонію закрили у зв’язку з реорганізацією пенітенціарної служби.

У червні 2019 року  у монастирі заснували Державний заповідник "Державотворці Сіверщини".

Під підлогою монастиря, яка вже вкрита сучасною плиткою, знаходяться сім поховань роду Скоропадських, у тому числі і Петра - батька останнього гетьмана України Павла Скоропадського. 1918 року він взяв владу і проголосив Україну гетьманською державою, але гетьманат існував недовго.

Від поховань роду Скоропадських вціліло лише три надгробки. Куди зникли решта поховальних плит і чи є там досі труни з тілами, ніхто достеменно не знає.

Нагадаємо, що Запорозьку Січ на Хортиці розбудують.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"