У Конотопі відкрили дошку провіднику ОУН

Григорій Скиба є творцем українського націоналістичного підпілля на Конотопщині, згодом – Конотопський окружний провідник ОУН (б)

Дошку відкрили на будівлі, у якій сьогодні розташовані позашкільні заклади міста – станція юних туристів та станція юних техніків. А в 1944 році тут була школа № 37, де працював Григорій Скиба, повідомляє Depo.Суми.

Нагадаємо: Скиба Григорій Андрійович – "Гас" (10.01.1893, с. Дептівка, нині Конотопського району – 10.04.1956) – козак 4-ї Сірожупанної дивізії Армії УНР, Конотопський окружний провідник ОУН (б).

Уродженець с. Дептівка на Конотопщині. Телеграфіст за фахом. Учасник Першої світової війни. Вояк повстанського загону отамана Сорочинського (липень 1919 р). До Армії УНР зголосився добровольцем в серпні 1919 р. Учасник боїв з Червоною армією. Восени 1920 р., разом з українським військом, відступив на територію Польщі, де потрапив до таборів інтернованих. У 1923 р. повернувся в Україну. В'язень ГУЛАГу. Після звільнення з табору оселився у м. Кривий Ріг, працював бухгалтером у "Криворіжбуді".

Під час Другої світової війни працював у статистичному відділі міської управи, де познайомився з іншим ветераном Армії УНР – сотником Петро Петієм. За пропозицією сотника зголосився до ОУН(б). За підпільну антинімецьку діяльність перебував під арештом гестапо. Творець українського націоналістичного підпілля на Конотопщині, згодом – Конотопський окружний провідник ОУН (б). У 1946 р. засуджений до 15 років ГУЛАГу і 5 років поразки у громадянських правах. Помер у більшовицькому концтаборі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми