ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Тиха революція у Сумах: У Тимошенко відібрали облраду

Семена Салатенка, спроби скинути якого тривали майже всю його каденцію, нарешті позбавили посади
Depo.
2 грудня 2016 18:30
ФОТО: depo.ua
Тиха революція у Сумах: У Тимошенко відібрали облраду
Тиха революція у Сумах: У Тимошенко відібрали облраду

Представник "Батьківщини", який доволі несподівано рік тому став головою обласної ради, вже практично на наступний день став кісткою у горлі для тих, хто йому торував шлях на цю посаду, пише Depo.Суми. Тепер, після низки невдалих спроб, коли у можливість його відставки перестали вірити навіть найбільші недруги Семена, це сталося.

Семен Салатенко, представник партії Тимошенко і соратником нардепа від її політсили Владислава Бухарєва, був обраний головою ради 4 грудня минулого року. До річниці він не досидів лише два дні: сьогодні, 2 грудня, під час таємного голосування за його відставку проголосували 35 депутатів з 40 (з 64 депутатів складу облради), що отримали бюлетені.

Отже, наразі можна констатувати очевидну перемогу пропрезидентської сили на території, яка довгий час вважалася і фактично була вотчиною соратників Юлії Тимошенко. Але після сьогоднішніх подій можна говорити про певний перелам, після якого губернатор Клочко разом з соратниками почне відвойовувати втрачені за минулі пару років позиції.

Варто сказати, що "Батьківщина" має і, напевне, ще довго матиме значний вплив на будь-які суттєві матеріальні потоки у обласному центрі, оскільки мер Олександр Лисенко почувається доволі впевнено. Але експансія "батківщинців" на інші регіони області, яка тривала протягом останнього року, відтепер має великі шанси припинитись.

В першу чергу, це відставка Салатенка є ударом по позиціях нардепа Владислава Бухарєва, який був обраний в одному з мажоритарних округів на Сумщині і через Салатенка суттєво посилював свій вплив. Натомість інший впливовий депутат Андрій Деркач, інтереси якого почали дещо страждати внаслідок "неконструктивної" політики Салатенка, тепер може полегшено зітхнути.

Разом з тим, стають зрозумілішими політичні конфігурації у обласній раді. Виходячи з того, що голосів БПП, радикалів, "Волі народу", Опоблоку та "Відродження" об'єтивно не вистачало для ухвалення визначального кадрового рішення, допомога ймовірно прийшла з боку "Свободи" або "Укропу" або від двох одночасно. Не виключено, що "допоміг" також і хтось зі своїх – з самої "Батьківщини".

Таким чином, у нового голови облради Володимира Токаря і губернатора Миколи Клочка, яких на цьому етапі можна вважати навіть не просто однодумцями, а пасажирами одного човна, є грунт для формування під себе стабільної більшості. Яка дозволить законодавчій та виконавчій владам Сумщини злитись у міцних обіймах, згадавши дореволюційні часи єдності цих гілок в області.

Натомість "Батьківщина" відповзла зализувати рани і готувати удари у відповідь. Можна припустити, що сьогодні керівники цієї партії на Сумщині матимуть "довгі і непотрібні" розмови зі своїми київськими кураторами. Також очевидно, що вже найближчим часом вони можуть вдатись до відкритого протистояння включно з "майданами", саботажем і іншими "капостями" там, де це лише можливо.

Але сьогодні їм, без сумніву, не вдасться зіпсувати свято у двох суміжних кабінетах "кривої хати", двері між якими досить довго залишались заблокованими, а тепер, нарешті, мають шанс стати відчиненими.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми