ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Громада вимагає забезпечити прозорість роботи сумського виконкому шляхом збільшення його чисельності

Молодіжні організації міста виносять на розгляд міської ради низку проектів, покликаних позбутись тоталітарних рудиментів та позбавити керівництво міста майже монопольного права на ухвалення рішень від імені громади
Depo.
9 квітня 2015 07:30
ФОТО: depo.ua

Громадські активісти вирішили покінчити з практикою "закритих засідань" виконавчого комітету міста, переда кореспондент Суми.depo.ua.

Так, представники молодіжних організацій вирішили скористатися нещодавно затвердженим положенням «Про порядок внесення громадських ініціатив на розгляд Сумської міської ради" і ініціюють розгляд міськими депутатами низки рішеннь, які мають унеможливити проведення закритих засідань виконавчого комітету.

"Також ми хочемо винести на сесію проект рішення щодо збільшення кількості членів виконавчого комітету. В Житомирі, наприклад, їх аж 44, а в Сумах тільки 13. Щоб зібрати кворум для прийняття певного рішення, де потрібно 7 голосів, майже достатньо міського голови, його секретаря та заступників", - пояснив актівіст ВМГО "Молодь ДемАльянсу" Данило Скачков.

За його словами, найближчим часом відбудуться збори молодіжних організацій, де будуть ухвалені необхідні рішення, які згодом подаватимуться на перевірку до міськради. Після цього всі пропозиції вже у вигляді проектів регуляторних актів будуть опубліковані на мініципальному інформаційному порталі і згодом винесені на розгляд сесії.

Нагадаємо, місяць тому мешканці зіштовхнулися з незвичним форматом роботи виконавчого комітеру міськради - закритим. Так, 7 березня, у вихідний день,  сумський виконком ухвалив рішення про підвищення вартості проїзду в маршрутках до 3 гривень. Незважаючи на розгляд такого резонансного питання, громадськість про позачергове засідання повідомлена не була.

Як говорять юристи з мерії, такий регламент роботи є цілком законним: для прийняття рішення члени виконкому можуть навіть не збиратися. Проте громадськість і, зокрема, молодь Сум виступає проти такого "розкладу", наголошуючи, що кожне рішення має ухвалюватись прозоро та публічно.