Сумського полковника Лук'яненка випустили під домашній арешт

Слідчий суддя Микола Шершак відмовив прокуратурі у взятті під варту начальника Конотопської поліції Сергія Лук'яненка

Сумського полковника Лук'яненка випустил…

Нагадаємо, 1 грудня екс-глава міліції Сум Сергій Лук'яненко був затриманий під час отримання 33 тис. грн від посадової особи Конотопського агролісгоспу. Дві доби він провів у СІЗО. Прокуратура оголосила йому підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України), пише Depo.Суми.

Прокурор вніс до Зарічного райсуду м. Суми клопотання про обрання Сергію Лук'яненку запобіжного заходу. Прокурор просив, враховуючи високу посаду поліцейського і його матеріальне становище, узяти останнього під варту, а в якості альтернативи призначити заставу в розмірі 1000 мінімальних зарплат – 1,28 млн грн.

Проте суддя порахував недоведеними ризики для досудового розслідування, названі прокурором, і врахував, що на утриманні у пана Лук'яненка двоє малолітніх дітей та батьки-пенсіонери, і призначив більш м'який запобіжний захід - домашній арешт. Також суддя зобов'язав поліцейського з'являтися за першим викликом до слідчого, прокурора, до суду і обмежити спілкування з працівником агролісгоспу.

Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 1

Після оголошення ухвали суду Лук'яненка випустили з загратованого приміщення, і він відправився додому, повідомляє Данкор.

У прокуратури є 5 днів для оскарження даного визначення в апеляційному суді.  Зазначимо, Сергій Лук'яненко у минулому році отримав серйозну суму грошей від держави у вигляді матдопомоги. Про це свідчать дані його податкової декларації.

У 2014 році зарплата правоохоронці склала 85 тис. гривень. Ще 15,8 тис. гривень він отримав у вигляді матдопомоги. У власності Лук'яненко перебуває житловий будинок в Сумах, придбаний за 360 тис. гривень (113 кв. метрів). Автомобіля у нього немає, як і банківських вкладів.

Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 2

Живе Лук'яненко з дружиною і двома дітьми. Його дружина в 2014 році не заробила ані копійки. З іншого боку, перелік майна, яким вона володіє, вже ніяк не схожий на достаток дружини скромного поліцейського. У Харківській області у неї є дві земельні ділянки загальною площею в 300 кв. метрів. Там же одна квартира (67 кв. метрів). Крім того, у Харкові - ще одна квартира (84 кв. метра). Ще одним житлом з гаражем дружина поліцейського володіє в Сумах. Тут у жінки Hyundai IX35 2001 року випуску. Така машина в уживаному стані коштує мінімум 19 тис. доларів.

На утримання майна подружжя не витратили ні копійчини. Можливо, у сім'ї раніше були інші джерела доходів.

Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 3Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 4Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 5Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 6Сумський суд "відпустив додому" начальника конотопських "копів", спійманого на хабарі - фото 7

Тільки є одна заковика. До міліції Лук'яненко потрапив відразу після служби в армії. З травня 2005 по червень 2010 року він очолював Зарічний відділ міліції в Сумах. Після, до червня 2014 року працював начальником одного з лінійних відділів міліції на Південній залізниці. Далі став начальником сумських правоохоронців. Влітку 2015 його понизили, перевівши в Конотоп.

Ймовірно, бідному міліціонеру довелося відкладати значну частину зарплати, щоб зібрати на всю цю розкіш, повідомляє 368.media.

До слова, до того, як Лук'яненко попався на хабарі, він проходив підозрюваним по ряду кримінальних виробництв. Його вважають причетним до "кришування" видобутку піску, приховуванні нападу на продавця продуктового магазину та інших злочинах. Громадські активісти звинуватили його в заступництві нелегального грального бізнесу.

Нагадаємо, слідчим прокуратури Сумської області за вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 27(організація), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України, 2 листопада 2015 року повідомлено про підозру начальника одного із міських відділів міліції Сумщини.

Встановлено, що, перебуваючи на посаді начальника Сумського міського відділу міліції,  правоохоронець з метою отримання неправомірної вигоди не вживав жодних заходів щодо припинення злочинних дій, вчинених одним з підприємців по видобуванню піску на території міста без відповідних дозвільних документів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme