Сумський губернатор потрапив у п'ятірку керівників-лузерів
З-за боргів по зарплаті голова Сумської ОДА потрапив до п'ятірки найгірших керівників українських областей
- Суми
-
14 березня 2016 16:47

Протягом 2015 р. сума зарплатного боргу на Сумщині зросла на 13 млн - до 84,9 млн грн. В перерахунку на одного працівника становить 393 грн. - найгірший результат серед всіх мирних регіонів, повідомляє Depo.Суми з посиланням на свіжий рейтинг керівників українських областей "Деловой столицы".
На економічно активних підприємствах обласного центру борги за рік зросли на 19,8 млн грн., де левову частку складає заборгованість перед працівниками місцевого машинобудівного гіганта - ВАТ "Сумське науково-виробниче об'єднання".
Незважаючи на помітне погіршення ситуації, місцева влада призвичаїлася ганяти "правильні" інформаційні хвилі, коли в середині місяця, після виплати поточних зарплат, оприлюднюються дані про "скорочення" заборгованості порівняно з початком місяця. Власником ПАТ "Сумське НВО" є російський олігарх Костянтин Григоришин, і підприємство регулярно жаліється на бюджетні борги по відшкодуванню ПДВ. Зрозуміло, що заводчани тут виступають заручниками великих політичних маневрів, і чим довше вони будуть продовжуватися, тим вище ймовірність стихійного зарплатного бунту.
Нарощування боргів - не єдиний популярний спосіб заощадити на найманих працівниках в області, очолюваної Миколою Клочком (-44,5 балі). Сумщина увійшла до трійки регіонів з найбільшою часткою працівників, переведених з економічних причин на неповний робочий тиждень: їх налічується 13%, або 27,8 тис.
Також область серед регіонів з найнижчою народжуваністю, найвищою смертністю і найбільшим рівнем заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами ЖКГ (в перерахунку на одного жителя).
Ще за трьома критеріями вона опинилася у п'ятірці відстаючих: за темпами будівництва нового житла, за динамікою сфери послуг і за обсягом залучених капітальних інвестицій (в перерахунку на одного жителя).
Досягнення в Сумщини два - найменша серед усіх мирних регіонів частка працівників, які перебувають у неоплачуваних відпустках, і потрапляння у трійку регіонів з найкращою ситуацією з оплати ЖКП населенням.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:17Росіяни перекидають живу силу із Запорізького напрямку, ймовірно, на Сумщину
- 09:19 Минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 200 бойових зіткнень
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 09:39 1 228 день війни: Ситуація на фронті
- 21:59 Від початку цієї доби на фронті відбулося 136 бойових зіткнень
- 11:03"Шахеди" атакували Конотоп, пошкоджена інфраструктура (ВІДЕО)
- 22:50 Ситуація на фронті: Сьогодні рашисти атакували майже півтори сотню разів
- 23:40 Доба на фронті: Окупанти 112 разів атакували позиції ЗСУ
- 15:10 Розвідка встановила росіян, причетних до ракетного удару по Сумах 3 червня
- 16:40Рашисти обстріляли громаду на Сумщині, двоє поранених
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ
- 09:42 Доба на фронті: Рашисти атакували 153 рази
- 20:54В Сумах шахраї привласнили понад 1,6 млн грн пожертв на ЗСУ
- 19:33 росіяни вивезли до рф чотирьох мешканців окупованого села на Сумщині
- 11:55 ЗСУ зупинили просування військ РФ на Сумщині, лінія бойового зіткнення стабілізована, — Сирський
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 10:33Білі янголи Сумщини евакуювали подружжя з прикордонного села
- 22:35Що відбувається на фронті: Оперативне зведення
- 21:56У НАТО вважають нереальним оточення Сум: Причини й деталі