Сумчанам розповіли про нововведення акцизного податку

Новацією цього року є запровадження Системи електронного адміністрування реалізації пального та Єдиного реєстру акцизних накладних

Сумчанам розповіли про нововведення акци…

В податкових органах Сумської області знаходиться на обліку 1670 платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та  1207 платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію тютюнових виробів. До них додалися з 1 березня 2016 року ще 47 платників реалізації пального, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу ГУ ДФС у Сумській області.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  Борис Пересадько, з 1 березня 2016 року передбачена система електронного адміністрування реалізації пального, введено акцизну накладну, як обов'язковий електронний документ, який складається при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку, змінено одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри приведених до температури 15° С. 

Також відбулося  збільшення ставок акцизного податку. Одні ставки набрали чинності з 1 січня поточного  року (наприклад, на пиво, спирт, вина, крім виноградних натуральних). З 1 березня 2016 року змінилися акцизи на пальне, алкогольні та тютюнові вироби. 

Запроваджено нові штрафи. За порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних стягується штраф у розмірі від 2 до 40% суми акцизного податку. 

За відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну, 50% суми акцизного податку. 

Порівняно з відповідним періодом минулого року в області відслідковується значне збільшення платників акцизного податку з роздрібного продажу. Так, кількість платників акцизного податку, які реалізують алкогольні напої збільшилося на 412, тютюнові вироби – на 141, а кількість отриманих ними ліцензій збільшилася на 457 та 71 відповідно. 

За лютий  2016 року до місцевого бюджету надійшло  акцизного податку з роздрібного продажу в сумі  12,2 млн. грн., що складає 115% виконання затвердженого показника ДФС України. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження акцизного податку з роздрібного продажу  підакцизних   товарів збільшилися на 4,8 млн. грн., або 64%.

Фахівцями Головного управління ДФС у Сумській області протягом січня-березня 2016 року проведено 52 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері виробництва, оптової і роздрібної торгівлі підакцизної продукції  на території Сумської області.  Результат – донараховано 303,5 тис. грн. податків та штрафних санкцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme