ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сумчан з полону "шкільних поборів" визволятимуть ще два роки

Під час позачергового засідання виконавчого комітету була внесена пропозиція збільшити фінансування на поточне утримання шкіл
Depo.
12 січня 2016 12:15
ФОТО: depo.ua
Сумчан з полону "шкільних поборів" визволятимуть ще два роки
Сумчан з полону "шкільних поборів" визволятимуть ще два роки

Управлінням освіти і науки Сумської міської ради були проведені розрахунки, які показали, що відійти від практики залучення батьківських коштів у закладах освіти міста можна за два роки, пише Depo.Суми з посиланням на Муніціпальний портал. 

Для цього необхідно на кожну із сумських шкіл щомісяця направляти по 50 тис. грн. На рік ця сума становитиме близько 16 млн. грн. Тому поки із бюджету міста додатково виділяють ще 4 млн. грн., тим самим компенсувавши половину необхідного. 

Докладніше: Сумська міська рада прийняла бюджет на 2016 рік

Директор Департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин Світлана Липова заявила, що зробити це можна за рахунок зменшення обсягу коштів резервного фонду.

Ініціативу тепер мають розглянути депутати.

Тим часом у соцмережах батьки звітують, що суми до оплати не зменшилися порівняно із минулим роком.

Як поскаржилися батьки колишньому меру Сум Геннідію Мінаєву, який веде у Фейсбуці своєрідну статистику поборів, від батьків у садочку №1 вимагають 700 грн. на вікна в яслах. У школі №22 щомісячно 30 грн. треба віддати на потреби школи, 15 грн на потреби класу, 5 грн. – на охорону, 80 грн. у першому півріччі і 80 грн. у другому півріччі - на ремонт закладу.

В деяких школах плата за харчування навіть збільшилася.

Сумчан від "шкільних поборів" звільнятимуть ще два роки - фото 1

Також деякі батьки стверджують, що від них вимагають купувати нетбуки, оплачувати купівлю інтерактивних дошок тощо.

У січні поточного року в 15-й, 30-ій й 4-ій школах оголосили побори в тих же розмірах, що і в грудні, пише Мінаєв, додаючи, що не буває ефективних половинчастих рішень. Всі ці гроші, виділені СМР - "туфта". Бо як збирали побори, так і будуть збирати, переконаний екс-мер. Рішення має бути одне - повністю заборонити збирати кошти з батьків, а господарські та інші потреби перекласти на міську скарбничку, адже бюджет міста дозволяє повністю це зробити .

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми