ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Шостка відзначила ювілей славетного земляка Івана Кожедуба (ФОТОФАКТ)

95-ту річницю з дня народження легендарного льотчика Івана Кожедуба відзначили на Сумщині. Урочистості пройшли на малій батьківщині тричі Героя Радянського Союзу у селі Ображіївка, а також у Шостці
Depo.
9 червня 2015 10:02
ФОТО: depo.ua
Шостка відзначила ювілей славетного земляка Івана Кожедуба (ФОТОФАКТ)
Шостка відзначила ювілей славетного земляка Івана Кожедуба (ФОТОФАКТ)

Вшанувати льотчика приїхали курсанти Харківського університету повітряних сил України, названого на честь видатного українця, і його родичі, повідомляє кореспондент Суми.depo.ua.

Заступник начальника Харківского університету повітряних сил України ім. Кожедуба Олександр Буряк зазначив, що саме у день народження льотчика-аса, 8 червня, у випускників навчального закладу розпочалися державні екзамени: "Ми виховуємо наших студентів, майбутніх льотчиків на прикладі Івана Кожедуба. За останній рік за участь у бойових діях у зоні проведення АТО троє випускників університету удостоєні звання Героя України, на жаль двоє з них посмертно".

Курсанти Харківського університету повітряних сил України пройшли маршем і поклали квіти до пам'ятника Кожедубу.

Українець Іван Кожедуб став не просто легендою Другої світової війни, його досі називають одним з кращих стратегів повітряного бою. Він почав воювати у 1943 році, а вже на початку 44-го одержав свою першу зірку Героя за 20 збитих ворожих літаків. За півроку - ще одна зірка за 48 знищених ворожих літаків. Третю зірку гвардії майор Іван Кожедуб одержав після завершення війни у серпні 1945 року. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 боїв у небі і 62 збитих ворожих літаків.