Раки - під особлими захистом рибоохорони

Триває нерест. У цей період виловлювання ракоподібних заборонено

З метою охорони та збереження забороняється всякий лов раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки. Цього року період заборони - з 1 квітня по 9 червня включно.

На осіб, які порушуватимуть правила рибальства та не будуть дотримуватись строків заборони, чекає штраф у розмірі від 340 до 680 гривень та відшкодування спричинених природі збитків у розмірі 25 грн. 50 коп. за одного незаконно виловленого рака(незалежно від розміру).

Як раніше повідомляв Суми.depo.ua, досить уважними теба бути також мисливцям.

До відома:

Переднерестовий процес у раків починається ще восени. Активність їх в цей час дуже різко збільшується, самці стають більш рухливі і агресивні.

Період спарювання та відкладення ікри у річкових раків дуже варіює і спостерігається або восени (жовтень-листопад), або у кінці зими - на початку весни (лютий-березень).

Період інкубації ікри у раків, що парувались восени, триває 6-7 місяців, а у раків, що парувались навесні, він перевищує 4 місяці. У цей час раки піднімаються з глибини і спрямовуються на мілководдя, де вода тепліша і більше насичена киснем.

На нерест раки скупчуються неподалік від берега, часом просто у величезних кількостях. У кожної самки кількість ікринок зазвичай не перевищує 100-150 штук.

Маленькі рачки з перших днів ще не самостійні, тому деякий час знаходяться разом із самкою. Народжуються вони зовсім маленькими: їх довжина не перевищує 1 см, а вага приблизно 30-40 міліграм. Полової зрілості самки рака набувають тільки через 4 роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme