Радянське панно з Кролевця потрапила до німецького альманаху

Фотографії супроводжуються поясненнями та коментарями мистецтвознавця і куратора Поліни Байцим, які виводять цю книгу на рівень монографії про радянську пропагандистську мозаїку в Україні

Радянське панно з Кролевця потрапила до…

В Німеччині вийшов другий альбом, присвячений радяснькій мозаїці в Україні, передає Depo.Суми з посиланням на DW

"У радянські часи, особливо в 1970-1980-х, похмурість стандартизованої бетонно-блочно-панельній архітектури нерідко намагалися прикрасити, використовуючи гігантські мозаїчні панно. Зрозуміло, ця мозаїка повинна була виконувати не тільки естетичні, але і пропагандистські функції. Через десятиліття вже мало хто сприймає її як пропаганду", – пишуть у виданні.

Автори зазначають, що це вже другий альбом київського фотографа Євгена Нікіфорова і берлінського видавництва DOM publishers, присвячений радянської модерністської мозаїці: "Art for Architecture Ukraine. Soviet Modernist Mosaics from 1960 to 1990".

Фотографії супроводжуються чудовими текстами, поясненнями, коментарями мистецтвознавця і куратора Поліни Байцим, які виводять цю книгу на рівень монографії про радянській пропагандистській мозаїці в Україні.

Нагадаємо, у Києві два тижні тому знищили частину радянської мозаїки задля розширення входу до офісів, розташованих в будинку. А у Львові відновлюють знищену недобросовісним забудовником мозаїку "Море і риби"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"