ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада заборонила Фірташу і Льовочкіну безкоштовно користуватися газогонами

Сьогодні Верховна Рада України прийняла законопроект "Про ринок природного газу"
Depo.
9 квітня 2015 17:36
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 290 парламентарів, передає depo.ua.

Зокрема, депутати прийняли 2013 поправку, згідно з якою українські олігархи (зокрема Сергій Льовочкін та Дмитро Фірташ) не зможуть безкоштовно користуватися газорозподільчими мережами.

Основна мета законопроекту - створення конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС, у тому числі про умови доступу до мереж передачі природного газу.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, він передбачає:

- правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу;

- створення нормативної бази діяльності на ринку природного газу;

- забезпечення недискримінаційного доступу до ринку природного газу його суб'єктів та всіх споживачів;

-створення в Україні повноцінного ринку природного газу, заснованого на засадах вільної конкуренції із належним рівнем захисту споживачів (зокрема, тих категорій споживачів, які потребують особливого захисту), надійності енергопостачання та здатного до інтеграції з ринками природного газу сторін Енергетичного Співтовариства, в тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

Раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко пояснював, що цей закон передбачає повний розподіл функцій газопостачання, газотранспортування та газорозподілу.

"Так само підвищується роль регулятора - НКРЕКУ, яка разом з Кабінетом міністрів буде вирішувати ринкове ціноутворення. Це означає, що соціально вразливі верстви населення будуть отримувати персональну індивідуальну субсидію", -  заявляв Діденко.

Нагадаємо, що сьогодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав депутатів підтримати закон, який заборонить Льовочкіну і Фірташу безкоштовно користуються всіма газово-розподільними мережами, які знаходяться в держвластності.

"Уряд вимагає прийняття відповідного закону, який передбачає, що право користування такими газорозподільними станціями здійснюється виключно на платній останові", - сказав Яценюк.