Путін знайшов нового куратора для України

Замість Суркова і Маркелова за український напрямок відповідатиме людина, якій довіряють найближчі друзі Путіна - Ротенберг і Тимченко

Російське видання gazeta.ru пише, що новим куратором українського напрямку в управлінні президента Росії по співробітництву з СНД може стати нікому невідомий заступник керівника комітету по тарифам Санкт-Петербурга Іван Болтенков. Він, за данними видання, зараз знаходиться у відпустці за своїм основним місцем роботи, але в той же час присутній в Москві на всіх нарадах разом із нинішнім, де-факто, виконуючим обов'язки керівника українського напрямку Михайлом Маркеловим, пише depo.ua.

Про Болтенкова майже нічого невідомо окрім одного, напевно найбільш визначального факту - його дружина фінансовий директор хойкейного клубу СКА, власниками якого є друг Путіна Тимченко і племінник ще одного друга Путіна Ротенберга.

Отже, якщо джерела gazeta.ru не помиляються, а в таких випадках це видання навряд чи ризикувало б підставляти таких поважних людей, зараз в АП Путіна розпочалася нова хвиля боротьби за контролем над фінансуванням антиукраїнських сил. Не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, що Болтенков мало що розуміє у побудові русского міра, але він, очевидно той фінансист, якому довіряють друзі Путіна.

Можна передбачити, що схема роботи з Україною може змінитися, але лише в питанні контролю над фінансовими потоками. Очевидно, ідеологічний напрямок, щонайменше на першому етапі, і далі контролюватиме команда Суркова або Володіна. Але вони будуть відсунуті від грошей.

Чи означатиме це, що для нас щось зміниться? На жаль, ні. Скандали всередині Кремля навряд чи вийдуть в публічну площину і ніхто з головних "розпилювачів грошей" останнього часу не відійде від справ. Путін навряд чи ризикне в найближчі місяці іти на кардинальні кроки. За великим рахунком, революція в системі управлінням українським напрямком може йти за двома сценаріями - або це буде м'яка революція з поступовою і дуже обережною заміною кадрів (головна проблема, що поки Путін не бачить ким замінити Суркова чи Володіна, хоча незадоволення обома наростає). Другий варіант - просто буде зроблена спроба перегрупувати фінансові потоки і спробувати навести там новий порядок зі збереженням нинішніх кадрів.

Є ще один важливий момент - якщо Болтенкова таки призначать це означатиме продовження внутрішньої самоізоляції Путіна, який, по суті, продовжує різко звужувати коло людей, яким він вірить. Тобто система його внутрішньої політики базуватиметься на довірі виключно до кількох осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми