Прокурор Сумщини: Наказ розігнати Майдан у Сумах дав тодішній начальник УМВС

Віталй Матвійчук у Генпрокуратурі звітує про розкриття злочинів проти Майдану

Прокурор Сумської області Віталй Матвійчук на брифінгу у Генеральній прокуратурі заявив, що наказ про розгін сумського Майдану у ніч з 26 на 27 січня 2014 року віддав тодішній начальник обласного УМВС. Такими є результати розслідування, проведеного прокуратурою стосовно подій початку 2014 року, повідомляє Depo.Суми.

"Він надав вказівку своєму заступнику з громадської безпеки застосувати силу та спецзасоби до мітингувальників з метою їх розгону в тому числі і з будинку обласної ради", - заявив прокурор.

Заступник, виконуючи злочинний наказ свого керівника, на загальному шикуванні особового складу віддав наказ підлеглим застосувати силу і спецзасоби для витіснення мітингувальників з приміщення.

За словами прокурора, кількох людей тоді було затримано міліцією. Судді у Сумах у нічний час обирали для затриманих міри запобіжного заходу. "13 громадян отримали тілесні ушкодження у вигляді забійних ран та саден", - сказав прокурор. 

На даний момент встановлено всі посадові особи, які віддавали накази, встановлено особи слідчих, прокурорів та суддів, які приймали незаконні рішення стосовно учасників Революції Гідності.

Тодішнього начальника УМВС підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст, 365 КК "Перевищення службових повноважень та ст. 340 КК "Незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів".

Нагадаємо, на початку 2014 року року начальником УМВС у Сумській області був генерал-майор Віктор Козицький.

За повідомленням прокурора Сумщини, генерал переховується, його оголошено в розшук. Є оперативна інформація. що він переховується в Росії.

Також оголошено підозру його заступнику з громадської безпеки.

Т акож оголошено про підозру колишньому прокурору Сумської області за ч. 2 ст. 372 КК "Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності".

Також оголошено про підозру двом прокурорам прокуратури міста Суми та слідчому міліції. 

Всі зазначені справи скеровано до суду.

Прокуратура також переслідує двох сумських суддів, які вночі обирали запобіжні заходи затриманим учасникам Революції. Їх судять у Полтавській та Харківській областях.

Також окремо розслідується заподіяння рядовими працівниками міліції тілесних ушкоджень громадянам під час витіснення людей з приміщення обласної ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми