Повалення "тєлєпузіка": Чому Конотоп позбувся мера Семеніхіна

Соціальний ліфт, який зробив мером міста на Сумщині скандаліста-торбохвата, вирушив у зворотню подорож

Економічний і політичний оглядач
Повалення "тєлєпузіка": Чому Конотоп поз…

28 серпня депутати міської ради Конотопа, які зібралися у альтернативному місці, відправили у відставку свого міського голову та секретаря міськради. Повалення Семеніхіна стало наслідком недолугого трирічного "мерування" політично-кримінального діяча, який на хвилі Революції Гідності і популярності партії "Свобода" був обраний головою міста.

Що ж за "перець" цей Артем Семеніхін.

Невдовзі після свого обрання мером Семеніхін, який, відповідно до декларації був совсім бідним, показав журналістам непоганий будинок, в якому він мешкає в Конотопі. Вже тоді почали виникати питання до мера щодо його щирості, оскільки статки Артема Сергійовича не дозволяли йому ані купити, ані винайняти подібне житло. Вразив тоді Семеніхін ще й своїм автоматом Калашнікова, з яким з усією своєю безпосередністю сфотографувався для публікації.

Все наступне мерське існування Семеніхіна було наскрізь скандальним. Він відзначився, зокрема, тим, що призначив на посаду директора конотопського "комунхозу" свою колишню дружину, виявився замазаним у п'яному ДТП, злочинних нападах на опонентів та підпалі місцевого телеканалу, влаштував безглузду блокаду залізниці у Конотопі, оголосив війну сумському губернатору та начальнику місцевого СБУ, спровокував зупинку конотопського трамвая і занурення міста у пітьму через борги. Душе швидко Семеніхін збунтував проти себе місцевих маршрутників, базарників, вчителів, лікарів, комунальників, депутатів. Вже наприкінці першого року його каденції у місті практично не лишилось людей, яких свободівець обійшов би своєю "увагою".

Вся ж областьбула у шоку, коли широкому загалу стало відомо про його проділки у Києві, де, виявляється, майбутній мер був фігурантом масивної кримінальної справи за безліччю фактів шахрайства. Приголомшена Сумщина з подивом дізнавалася про нові й нові подвиги свого "героя-революціонера", якого кількадесят підприємців у Святошинському районі Києва знають зовсім з іншого боку.

Виявилося, що у 2011 та 2012 році конотопський комбінатор, представляючись відповідальним працівником "Київенерго", який "рішає всі вопроси", протягом більше ніж півроку "розводив" довірливих торгівців на шалені суми по темі підключення до електромережі та використання електроенергії. Слідство інкримінувало обвинувачуваному кілька епізодів з загальними сумами видурених коштів на мільйони гривень. Щоправда, в суді довести вдалося лише частину з них. Тим не менш фігуранта засудили – хоч він і уник реального терміну.

Коли Конотоп протверезів і схопився за голову, усвідомивши, кого він зробив своїм мером, місто вже "лежало у руїнах" господарювання "нового типу". А його мер на повну силу утверджував свою адміністративну владу і перерозподіляв все, що ще можна було перерозподілити.

Практично всі сесії міської ради Конотопа у подальшому проходили у силовому режимі - за участі агресивних бабусь, тітушок, поліцейських і навіть нацгвардійців. Семеніхін з усієї сили намагався не лише всидіти у своєму кріслі, а й продовжити диктувати міській раді свою волю. Одним з приниципових питань було ухвалення бюджету міста, який Семеніхін хотів скроїти виключно по-своєму.

Кульмінацією "запахло" цього літа: під час сесії Конотопської міської ради 26 липня 2018 року між прихильниками і опонентами мера в сесійній залі виник конфлікт. У розпал суперечок в приміщення увірвалася група молодих людей, які відразу почали наносити удари присутнім. Силовики відтіснили молодиків, затисли їх під стіною, а згодом вклали "мордою в пол" на ґанку міськради.

Під час зіткнень постраждали 11 правоохоронців і 9 цивільних. Одного з найбільш зухвалих тітушок, який загостреним металевим свердлом наніс кілька критичних поранень поліцейським, змогли спіймати лише через два тижні у Києві. Наразі йому інкримінують замах на вбивство працівника правоохоронного органу у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків. Ще дев'ятьох бойовиків переслідують за "хуліганство, пов'язане з опором представникам влади і умисне заподіяння працівникам правоохоронних органів травм".

Після такого загострення Семеніхін вже перестав бути просто потішним конотопським "тєлєпузіком" і перетворився на регіональну загрозу. Тож питання його "упокоєння" було лише питанням часу. І це питання вирішила міськрада Конотопа.

28 серпня, коли мала відбутись чергова сесія і мав би бути ухвалений багатостраждальний бюджет, Семеніхіну знов не вдалося схилити депутатів до голосування. Не допомогла ані присутність депутата Верховної Ради України Андрія Іллєнка, який прибув по лінії "Свободи" підтримати партійного висуванця, ані заступника голови Сумської облради Анатолія Річкаля. Перший акт сесії завершився криками "Ганьба! Бюджет!", які вигукували "бабусі Семеніхіна". Він ще зберігав надію "примусити до миру" повсталих депутатів.

Але ті провели засідання без міського голови у приміщенні Конотопської районної ради. Там вони відправили у відставку мера. За ним і покірливого йому секретаря ради. А також ухвалили, нарешті, бюджет.

Наразі містом керує тимчасовий виконувач обов'язків, а Семеніхін стрімить у Фейсбук звинувачення у перевороті. Але, здається, майже фізично відчутне розлите у повітрі Конотопа полегшення не дає Семеніхіну шансів на реванш.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme