ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Помер останній Герой Радянського Союзу на Сумщині

13 лютого на 96-ому році помер Василь Опанасович Батєха
Depo.
14 лютого 2016 08:03
ФОТО: depo.ua
Помер останній Герой Радянського Союзу на Сумщині
Помер останній Герой Радянського Союзу на Сумщині

Василь Опанасович Батєха трішки не дожив до 23 березня - свого 97-го дня народження. А з ним припинився відлік живим Героям Радянського Союзу на Сумщині, пише Depo.Суми з посиланням на Муніціпальний портал.

Василь Батєха назавжди залишиться в пам’яті вдячних сумчан як Людина з великої літери, уособлення епохи, яка живими рубцями закарбувалася в серцях тих родин, які втратили на війні близьких. Свою "Золоту Зірку" уродженець Глухівського району Василь Батєха здобув у 1944 році. Тоді він очолив один із спеціальних загонів, що після Курської битви гнали ворога і не давали йому опам’ятатися. Один з боїв на правому березі Дніпра став справжнім пеклом, що часом переходив у рукопашні сутички. У цьому бою гвардії лейтенант Батєха особисто знищив 27 фашистів. За зразкове виконання завдань командування під час форсування Дніпра командиру роти протитанкових рушниць 282-го гвардійського стрілецького полку 92-ї стрілецької дивізії лейтенанту Василю Батесі присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Під час війни Василь Опанасович був п’ять разів поранений. Однак і після її закінчення солдат-визволитель залишився у лавах збройних сил. Згодом, вийшовши на пенсію,  дослужився до генеральського звання.

Герой Радянського Союзу Василь Батєха також був нагороджений: орденом Червоної Зірки; орденом Вітчизняної війни 1-го ступеню; орденом "Знак Пошани"; орденом Богдана Хмельницького 1-го ступеня; численними медалями, серед яких: "За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр."; "20 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр."; "30 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр."; "40 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.".

Прощання з Героєм відбудеться у понеділок, 15-го лютого о 13.00 у Спасо-Преображенському Соборі у Сумах.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми