Після вибуху у "Правому секторі" міліція просить всіх бути пильними

Правоохоронці покладаються на громадськість, бо для убезпечення "одних лише їх зусиль замало"

Після вибуху у "Правому секторі" міліція…

З метою запобігання злочинам з використання зброї, вибухівки, вчиненню провокаційних дій, що можуть дестабілізують криміногенну та суспільну обстановку в районі, працівники міліції проводять ряд заходів, спрямованих на виявлення нелегальної зброї, та вживають додаткові заходи безпеки, повідомляє Depo.Суми з посиланням на СЗГ УМВС України в Сумській області.

"І все ж таки, - говорить тимчасово виконуючий обов‘язки начальника Сумського райвідділу Руслан Темченко, - одних лише наших зусиль замало. Необхідна допомога громадськості. І не лише громадськості загалом, а конкретно кожного громадянина. Адже відомо, що активна позиція людини, її небайдужість, уважність та розуміння ситуації важить надзвичайно багато, і може допомогти не лише попередити злочин, а й врятувати чиєсь життя та здоров‘я".

Як зазначають правоохоронці, перше, на що слід звертати увагу, перебуваючи в людних місцях та в транспорті - залишені без нагляду чи "забуті" речі, пакунки або валізи. Якщо з них видніються дроти, чується звук годинникового ходу чи блимає лампочка - слід негайно відійти на безпечну відстань від знахідки і повідомити про неї в міліцію на номер 102 . Таким же чином треба діяти, коли людина, що залишила такий "сюрприз", намагається втекти.

Злочинці можуть вмонтувати вибуховий пристрій в будь-яку річ - іграшку, коробку з-під печива чи жіночий клатч. Вас мусить насторожити запах гасу, розчинника або пального, занадто велика вага або зайві деталі: нитки, шнурки, важелі чи кабелі. Всі ці дрібниці свідчать про те, що перед вами вибухонебезпечний предмет. Стражі порядку також наголошують, що слід звертати увагу на полишені без нагляду підозрілі автомобілі, на незнайомих людей, котрі носять до підвалу мішки чи великі пакети.

В тому разі, якщо ви знайшли чи виявили підозрілий чи явно небезпечний за своїми зовнішніми ознаками предмет, в жодному разі неможна його чіпати, а тим більше - самостійно переміщувати. Це стосується й зброї та боєприпасів, незалежно від їх віку та стану: однаково небезпечна граната як часів Великої вітчизняної війни, так і цьогорічного виробництва.

Співробітники міліції закликають всіх небайдужих громадян у разі виявленні підозрілих або явно небезпечних осіб, об‘єктів, речей та предметів повідомляти це до Сумського райвідділу міліції за номерами телефонів: 66-77-75, 66-73-90 або на цілодобову лінію "102".

Інші новини про перестороги правоохоронців читайте на Depo.Суми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme