ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перейменування сумських вулиць може обійтись у три мільйони

Управління архітектури складає список назв
Depo.
16 квітня 2015 08:01
ФОТО: depo.ua

Перейменування вулиць, назви яких мають радянське забарвлення, може обійтися місту більше ніж в 3 мільйони гривень, пише Суми.depo.ua.

Як зазначив головний архітектор міста Володимир Биков, така сума випливає з того, що в середньому витрати по Україні на перейменування можуть скласти близько 30 тисяч гривень на один об'єкт.

Управління архітектури, попрацювавши з краєзнавцями, склало список з більше ніж 100 вулиць, які пов'язані з комуністичним режимом. З топономікі міста можуть зникнути такі вулиці і провулки як Комсомольська, Лушпи, Крупська, Леваневського, Куйбишева, Павлика Морозова, С. Лазо, Стаханова, Тельмана, Урицький, Щорса, Червоногвардійський, Червонопрапорна, 26 Бакинських комісарів, 40-річчя Жовтня, Баумана, Г . Правди, Комунарів. Піонерська, Урицького, Дзержинського і т.і.

У той же час, в місті можуть з'явитись вулиці і провулки, названі на честь Ярослава Мудрого, І. Мазепи, В. Великого, а також історичних подій в житті України, наприклад, вул. Конотопської битви. Правда, на даний момент в управлінні придумали тільки 10-15% назв від необхідно кількості.

Як зазначив В. Биков, ще належить попрацювати і уточнити, чи потребують перейменування такі спірні назви як Першотравнева, Космічна, Передова, оскільки вони з одного боку відносяться до того періоду, а з іншого - можуть нести зовсім інший зміст.

"З цим повинні визначитися громада міста і депутатський корпус Сумської міськради", - зазначив В. Биков.

Нагадаємо, раніше, на апаратній нараді у мера голвоний архітектор Биков зазначав, що йому "страшнувато" від перспективи такого масового перейменування об'єктів у місті.