Пенсіонерка на Сумщині заплатила "липовим" міліціонерам 20 тисяч щоб "відмазати сина від статті"

Шахрайства на грунті порятунку близьких родичів від тюрми стають дедалі розповсюдженішими
Depo.
19 травня 2015 16:43
ФОТО: depo.ua

20 000 гривен перерахувала бабуся псевдоміліціонерам за врятування "від тюрми" свого сина. А зрозумівши згодом, що стала жертвою шахраїв, звернулась за допомогою вже до справжніх правоохоронців, пише Суми.depo.ua.

Вдень на мобільний телефон літньої жінки надійшов виклик з незнайомого номера. Співрозмовник, голос якого був схожий на голос її сина, прохав про допомогу. А за кілька хвилин слухавку взяв вже інший чоловік, який представився слідчим, і повідомив, що її син затриманий за вчинення тяжкого злочину. В ході розмови псевдоміліціонер запропонував "залагодити" справу, перерахувавши на певний номер банківської картки 20 000 тисяч гривень.

Розгублена жінка погодилась. Зібравши всі свої заощадження, в тому числі й ті, котрі тримала на лікування, вона переказала необхідну суму на продиктований зловмисниками рахунок. І лише після цього здогадалась зателефонувати сину. А усвідомивши, що стала жертвою шахрайства, пенсіонерка звернутися вже до справжніх міліціонерів. Слідчі міліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 Карного кодексу України "Шахрайство".

"Шахраї часто представляються своїм жертвам працівниками міліції, - розповідає виконуючий обов'язки начальника Охтирського міськвідділу міліції Руслан Кладько, - і, граючи на родинних почуттях, пропонують "вирішити питання" за певну суму грошей. Тож я звертаюся до громадян з закликом бути обережними при телефонному спілкуванні з невідомими співрозмовниками, ким би вони не представлялись. Просто зателефонуйте своїм рідним".