ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пенсіонерка на Сумщині заплатила "липовим" міліціонерам 20 тисяч щоб "відмазати сина від статті"

Шахрайства на грунті порятунку близьких родичів від тюрми стають дедалі розповсюдженішими
Depo.
19 травня 2015 16:43
ФОТО: depo.ua

20 000 гривен перерахувала бабуся псевдоміліціонерам за врятування "від тюрми" свого сина. А зрозумівши згодом, що стала жертвою шахраїв, звернулась за допомогою вже до справжніх правоохоронців, пише Суми.depo.ua.

Вдень на мобільний телефон літньої жінки надійшов виклик з незнайомого номера. Співрозмовник, голос якого був схожий на голос її сина, прохав про допомогу. А за кілька хвилин слухавку взяв вже інший чоловік, який представився слідчим, і повідомив, що її син затриманий за вчинення тяжкого злочину. В ході розмови псевдоміліціонер запропонував "залагодити" справу, перерахувавши на певний номер банківської картки 20 000 тисяч гривень.

Розгублена жінка погодилась. Зібравши всі свої заощадження, в тому числі й ті, котрі тримала на лікування, вона переказала необхідну суму на продиктований зловмисниками рахунок. І лише після цього здогадалась зателефонувати сину. А усвідомивши, що стала жертвою шахрайства, пенсіонерка звернутися вже до справжніх міліціонерів. Слідчі міліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 Карного кодексу України "Шахрайство".

"Шахраї часто представляються своїм жертвам працівниками міліції, - розповідає виконуючий обов'язки начальника Охтирського міськвідділу міліції Руслан Кладько, - і, граючи на родинних почуттях, пропонують "вирішити питання" за певну суму грошей. Тож я звертаюся до громадян з закликом бути обережними при телефонному спілкуванні з невідомими співрозмовниками, ким би вони не представлялись. Просто зателефонуйте своїм рідним".