Нова влада Сумщини: георгіївські стрічкарі та одеські хабарники

У Сумську обласну раду VII скликання пройшли кандидати восьми політичних партій, що подолали 5% бар'єр

  • Суми
  • 5 листопада 2015 17:30

Нова влада Сумщини: георгіївські стрічка…

Чисельність облради нового скликання складе 64 депутата - до цього у представницькому органі сиділо аж 100 обранців. Зокрема, в новій облраді будуть представлені "БПП "Солідарність" (14 депутатів), ВО "Батьківщина" (14 депутатів), "Відродження" (8 депутатів), Радикальна партія Олега Ляшка (7 депутатів), "Воля народу" (6 депутатів), "УКРОП" (5 депутатів), "Опозиційний блок"(5 депутатів) та
"Свобода"(5 депутатів).

Depo.Суми коротко розглядає, хто є хто серед народних обранців, з якими сумчанам "жити" кілька майбутніх років.

ВО "Батьківщина"

Віктор Лисенко з Глухова тимчасово не працює, у минулому скликанні облради очолював фракцію "Батьківщини". В останні місяці каденції прославився тим, що звинуватив діючого губернатора Миколу Клочка у виведенні грошей за кордон і скупці нерухомості у Європі

Магомед Галаєв, голова правління Спілки споживчих товариств Сумської області - "головний по сумському ринку". "Воює" з підприємцями, які наразі торгують на вулицях Засумська, Лугова та на Набережній р. Стрілки, аби ті переїхали до недобудованого торгівельного центру "Слобожанський"

Володимир Поцелуєв, головний лікар Центральної районної клінічної лікарні – після обрання, напевне, збереже своє крісло, яке перед виборами дещо розхиталося.

Віра Мотречко, начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Сумської міської ради, пішла "на підвищення" з депутатів міськради. Запам'яталася тим, що свого часу була виключена зі складу депутатської фракції партії. Рішення було ухвалене одноголосно 16 жовтня 2012 року після того, як Мотречко пішла на вибори як самовисуванець всупереч лінії партії, яка лобіювала кандидатуру Олега Медуниці. Начальник штабу об'єднаної опозиції Олександр Лисенко заявив, що Віра Мотречко незаконно використовує бренд "Батьківщина" і виконує роль "клона" справжнього кандидата від партії, яка тоді належала до опозиції. А 12 серпня поточного року  Мотречко знову "приєднали" до фракції.

Семен Салатенко тимчасово не працює. Він був депутатом сумської міської ради, має юридичну освіту, але знання законів, як то кажуть, не звільняє від відповідальності і, тим більше, скандалів: Салатенка "прославився" тим, що був затриманий на вулиці з холодною зброєю.

Олександр Теліженко завідує кафедрою управління Сумського державного університету.

Крім того, від "Батьківщини" йде кілька безробітних - точніше, "тимчасово не працюючих": Віктор Дубінко, Родіон Дученко, Ігор Ганченко. Є кілька бізнесменів: Сергій Нечаєв (директор ТОВ "Десек"), Петро Нечмоня (директор ТОВ "Технопротон"), Віктор Ладуха (комерційний директор ФГ "Едельвейс", ФГ "Ладуха"). Також в списках - Катерина Приходько, регіональний представник у Національної пам’яті України, та адвокат Юрій Клименко.

БПП "Солідарність"

Головна фігура в списку - Микола Клочко: підприємець, адвокат, екс-голова обласної ради, а нині - голова обласної державної адміністрації. Він є доволі активним політичним діячем, який "відзначився" ще у "Порі" Каськіва, потім у "Батьківщині" та у "Фронті Змін". Тепер очолює сумську "БПП. Солідарність".

Нова влада Сумщини: георгіївські стрічкарі та одеські хабарники - фото 1

Крім нього з вже відомих обласних чиновників слід назвати Віру Лаврик - заступника голови Сумської облради та директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександра Непочатова.

Крім того, президентську політсилу представляють начальник УМВС України в Сумській області Анатолій Річкаль, начальник Служби автомобільних доріг у Сумській області Іван Романюк, заступник голови ПАТ "Сумигаз" Олег Остапенко, головлікар комунальної установи Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня" Володимир Горох.

Юрій Яремчук - голова Краснопільської районної державної адміністрації та голова федерації футболу Краснопільщини.

Володимир Токар - заступник директора ПАТ "Сумський завод продтоварів" - також має досвід в керівних справах області: він очолював Сумську облраду в 2009-2010 рр.

З підприємців - бізнесмен з Тростянця Олександр Линник, а також Володимир Зубко, директор приватного сільськогосподарського підприємства "Комишанське" в Охтирському районі, та Геннадій Свірський - заступник директора ТОВ "Агрофірма "Біловоди" у Ромнах і власник аматорського футбольного клубу "Агробізнес TSK" з Ромен. Останній має велику кількість регалій та нагород, багаторічний депутат облради. Валерій Чалий - директор ТОВ "Крук" у Лебедині.

Ну і, нарешті, Юрій Христій - директор Державного навчального закладу "Білопільське вище професійне училище". 

"Відродження"

Юрій Чмирь - заступник директора з фінансових питань ТОВ "Корнфудзінтернешнл", м. Шостка. Мабуть, найодіозніша фігура з усього списку обранців. Колишній голова ОДА має як і армію палких прихильників, так і тих, хто волів би бачити ЮПЧ на лаві підсудних. Перші зауважують, що під керівництвом тодішнього губернатора почала відновлюватися інфраструктура області, будуватися спортивні, культурні та освітні об’єкти. Опоненти ж говорять, що за часів "злочинних попередників" були вкрадені величезні кошти з тих же будівництв, не кажучи вже про "порізку на метал" підприємств у Шостці. Прокуратура перед виборами "ганялася" за Юрієм Чмирем, який проходить як свідок у справах про розтрату бюджетних коштів при будівництві ФЦ "Барса", "Охтирської центральної районної лікарні" та обласного психоневрологічному диспансера. 

Валерій Толбатов нині пенсіонер. З липня 2009 року працював заступником голови облради, але наприкінці минулого року звільнився за власним бажанням. Запам’ятався тим, що у 2012 році у Верховній Раді намагався "узаконити" звільнення Тростянецького мера Юрія Бову, якого міськрада відправила у відставку за підозру у корупційних діях. Утім, спеціальна депутатська комісія не знайшла тоді у діях Бови ознак корупції.

Євгенія Коритник - директор ДНЗ "Охтирський центр професійно-технічної освіти".

Віктор Токар - директор КУСОР "Охтирський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів". Спочатку замість Токаря повинна була йти Любов Капінус, пенсіонерка з смт. Краснопілля, але облтервиборчком виправив технічну помилку у підрахунку результатів, внаслідок чого Токар отримав крісло в облраді.

Вячеслав Бершов - підприємець, екс-заступник начуправління Сумськогої ОДА та екс-заступник голови Білопільської райради. 

Юрій Меєрович - старший тренер-викладач відділення боротьби дзюдо Охтирської дитячо-юнацької спортивної школ.

Віталій Лаптєв - тимчасово не працює.

Радикальна партія

 "Ляшківці" зібрали в свої ряди зовсім різних кандидатів. Так, Лілія Ричкіна - аспірант Національної академії державного управління при Президентові України. Ігор Науменко - начальник Сумської філії Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України. Тетяна Головко - заступник міського голови Роменської міськради, а Наталія Калініченко - головний редактор газети "Білопільщіна".

Також від Радикальной партії пройшли Сергій Іщенко, перший заступник директора ТОВ "Ворожба",  тимчасово непарцюючий Едуард Пінчук та бухгалтер Лідія Колісник.

"Воля народу"

Олег Бояринцев, помічник-консультант народного депутата України Андрія Деркача. У попередньому скликанні він був керівником депутатської групи "Воля народу". За часів Юрія Чмиря працював першим заступником голови обласної ради, але покинув посаду через "невдоволення політикою губернатора", після того, як між Чмирем та Деркачем виникли певні непорозуміння.

Микола Ільченко, помічник-консультант народного депутата України. Народився у с. Вікторинівка Буринского району. З 2000 по 2004 рік працював заступником голови Путивльської райадміністрації. Рік пропрацював заступником у Сумському АМК. На кілька місяців став головою Глухівської райадміністрації в Сумах. Повернувся в Сумській АМК на посаду начальника, де і пропрацював п'ять років. Начальником Київського АМК встиг попрацювати рівно два місяці. Після виборів восени 2010 року прибув до Одеси разом з Олексієм Костусєвим. Перший заступник Одеського міського голови Микола Ільченко відповідав за транспорт, екологію і прибережну зону.

У вересні 2011 року Ільченко був серед трьох затриманних за отримання хабаря від приватного підприємця за надання в оренду частини території пляжу. Він кілька місяців провів у Лук'янівському СІЗО, але згодом справу проти Миколи Ільченка, було закрито.

Нова влада Сумщини: Колишній губернатор, "клон" Медуниці та одеський хабарник  - фото 2на фото Микола Ільченко та Олексій Костусєв

Микола Деркач - директор з персоналу ПАТ "Сумиобленерго". Депутат облради шостого скликання, раніше працював першим заступником голови виконкому міської ради м. Глухів. Тричі обирався головою міської ради м. Глухова. Обіймав посаду голови правління ВАТ "Сумигаз", працював заступником голови ОДА Сумської області. Також Микола Деркач є почесним громадянином м. Глухова та нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

І ще три директори: Надія Вайло - директор ТОВ "Велетень" (м. Глухів), Галина Меньшова - директор, ПП "Люкс" (м. Путивль)  та Костянтин Товстуха - директор ДП "Ямпільський Агролісгосп".

"Опозиційний блок":

Недавню владу, а тепер - "опозиціонерів" представлятиме п'ять депутатів. Серед них - Олександр Стрельченко, директор ДЮСШ "Колос". Він очолює "Опозиційний блок" на Сумщині, до того керував "Молодими регіонами" та був начальником управління з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації. Влітку захистив сумчанку від озброєного хулігана.

Нова влада Сумщини: Колишній губернатор, "клон" Медуниці та одеський хабарник  - фото 3
на фото Олександр Стрельченко та Юрій Бойко

Олексій Ткаченко - заступник голови Глухівської райради.

Микола Войтенко - директор ТОВ "Охоронно-детективна агенція "Альфа". За часів мерства Геннадія Мінаєва працював першим заступником міського голови.  

Андрій Грек - заступник головного інженера ПАТ "Насосенергомаш", перший заступник голови Федерації футболу Сумщини.

Сергій Науменко - голова правління Сумського обласного спортивного громадського об’єднання "Інваспорт". Також "переобрався" з міської ради до обласної.

"Свобода"

Ігор Мірошниченко - один з найвідоміших "свободівців" країни. Уродженець міста Лебедин, екс-нардеп від "Свободи" Ігор Мірошниченко обраний одночасно до двох місцевих рад - Київської міської та Сумської обласної.

Артем Семеніхін - офіцер-психолог механізованого батальйону ЗСУ України. Ймовірно, воїн-АТОшник відмовиться від мандата народного обранця заради мерства у Конотопі, де він переміг з великим відривом.

Олена Сердюк - приватний підприємець. Сергій Демеха та Вікторія Мурич тимчасово не працюють.

Нова влада Сумщини: Колишній губернатор, "клон" Медуниці та одеський хабарник  - фото 5на фото: Артем Семеніхін та Сергій Демеха

"УКРОП":

Владислав Луговий - директор Сумської товарної біржи "Сумиагропромбіржа", екс-перший заступник голови Сумської обласної організації ВО "Батьківщина".

Марія Коняєва - викладач Глухівського аграрного інституту ім. С. А. Ковпака

Андрій Кисіль - комерційний директор ТОВ "Автопорт-Сервіс"

Андрій Божок - начальник відділу Державної екологічної інспекції у Сумській області

Віталій Богдан - начальник Центру надання послуг пов’язаних з використанням автотранспортних засобів Державної автомобільної інспекції, м. Конотоп.

P.S. Варто зауважити, що деякі списки ще "посунуться". Так, наприклад, із великою ймовірністю двоє зі "Свободи" нададуть перевагу іншим мандатам, які вони вибороли. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme