На Сумщині збиратимуть кошти онкохворим дітям
14 березня стартує шоста благодійна акція "До Cвітлого Дня - світлі вчинки"
- Суми
-
9 березня 2016 08:47

Сумська єпархія Української Православної Церкви та Сумська обласна державна телерадіокомпанія ініціюють збір коштів для придбання медикаментів для відділення гематології та онкології обласної дитячої клінічної лікарні, пише Depo.Суми.
На кошти, зібрані у 2011 році, а це понад 336 тисяч гривень, вдалося придбати дороговартісні цитостатичні препарати та препарати антибактеріальної терапії європейського виробництва, яких в Україні не виробляють. Окрім ліків, на які витрачено майже 280 тисяч гривень і які склали більш ніж піврічний запас для маленьких пацієнтів, закуплено 2 концентратори кисню американського виробництва та каталку для перевезення лежачих хворих.
У 2012 році було зібрано майже 400 тисяч гривень. На них придбано апарат для збирання та змішування компонентів крові, системи для переливання крові та її компонентів, а також дороговартісні лікарські препарати для забезпечення протоколів лікування.
У 2013 році за зібрані під час акції гроші було закуплено мікробіологічний аналізатор вартістю 500 000 гривень. Апарат дозволяє виконувати високоякісне обстеження організму у короткі терміни, що вкрай важливо при гострих ускладненнях хіміотерапії, які можуть мати трагічні наслідки. За допомогою цього апарата всю інформацію про кров хворої дитини лікарі отримують у термін, що дає змогу врятувати пацієнта.
У 2014 році було зібрано 512 тисяч грн., які витрачено на спеціальний апарат для заходів реанімації (відкачування слизу із дихальних шляхів), а також для закупівлі найбільш необхідних дороговартісних медичних препаратів.
Рік 2015-й показав, що кількість онкозахворювань зросла на 80%. Більш того – стали фіксуватись випадки зовсім не характерні для дитячого віку. Натомість мало місце нерегулярне державне фінансування та, відповідно, несвоєчасні закупівлі медичних препаратів. На кошти, зібрані під час акції, а це більше 533 тисяч гривень, було закуплено медичні препарати, яких на той час найбільше потребували пацієнти відділення онкогематології.
Особливість року 2016-го в тому, що державні закупівлі ліків не просто нерегулярні – вони досі не проведені взагалі. Тож є серйозна потреба сформувати запас найбільш необхідних медпрепаратів для вчасної допомоги онкохворим дітям і це головна мета цьогорічної акції "До світлого дня – світлі вчинки".
- Сьогодні на Сумщині діагноз онкозахворювань встановлено 146 дітям.
- Показник онкозахворювань у регіоні на 40% вищий за середній по Україні.
- Протягом 2015 року 31 дитина захворіла вперше.
- Щорічно проводиться близько 300 госпіталізацій.
- На лікуванні у відділенні онкогематології зараз перебувають 22 пацієнти.
- В лікарні онкохворі діти проводять по 6-12 місяців.
- Відсоток одужання з року в рік є більш обнадійливим, за окремими видами пухлин - 83%.
- Лікування однієї дитини коштує в середньому 80-100 тисяч доларів.
Акція триватиме з 14 березня 2016 року по 3 травня 2016 року в місті Суми та Сумській області.
Кошти для допомоги онкохворим дітям можна також перерахувати на рахунок:
Благодійний рахунок:
Сумська єпархія УПЦ
код 22596097
в ПАТ "Укрсоцбанк" м.Київ
МФО 300023
р/р 26004000069613
Для онкохворих дітей
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:10 Розвідка встановила росіян, причетних до ракетного удару по Сумах 3 червня
- 16:40Рашисти обстріляли громаду на Сумщині, двоє поранених
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ
- 09:42 Доба на фронті: Рашисти атакували 153 рази
- 20:54В Сумах шахраї привласнили понад 1,6 млн грн пожертв на ЗСУ
- 19:33 росіяни вивезли до рф чотирьох мешканців окупованого села на Сумщині
- 11:55 ЗСУ зупинили просування військ РФ на Сумщині, лінія бойового зіткнення стабілізована, — Сирський
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 10:33Білі янголи Сумщини евакуювали подружжя з прикордонного села
- 22:35Що відбувається на фронті: Оперативне зведення
- 21:56У НАТО вважають нереальним оточення Сум: Причини й деталі
- 13:11В ДПСУ розповіли про активність росіян на Сумщині
- 10:16В поліції показали наслідки нічного удару по Сумщині, що забрав життя трьох людей (ФОТО) ФОТО
- 09:05Ворожі дрони атакували Сумщину. Загинуло троє людей, серед них дитина
- 14:44Сили Оборони України звільнили село на Сумщині та зуміли стабілізувати свій лівий фланг, - DeepState
- 12:55Успіхи ЗСУ: Відбили Андріївку на Сумщині й просунулися в Юнаківці
- 10:50Сили ППО цієї ночі знешкодили 28 з 47 "шахедів", - Повітряні сили
- 09:20 Гаряча доба на фронті: відбулося 171 боєзіткнення
- 20:41росіяни вдарили безпілотниками по Сумах: на підприємстві спалахнула пожежа ФОТО Відео