ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині перша жертва "тихого полювання": Через отруєння грибами померла людина

Фахівці наголошують, що навіть при легкому нездужанні після вживання грибів негайно звертатися за медичною допомогою
Depo.
22 липня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua
На Сумщині перша жертва "тихого полювання": Через отруєння грибами померла людина
На Сумщині перша жертва "тихого полювання": Через отруєння грибами померла людина

18 липня о 11:15, до терапевтичного відділення центральної районної лікарні м.Середино-Буда, було госпіталізовано літню мешканку с.Троїцьке з діагнозом "гостре отруєння грибами". За попередніми даними, 15 липня вона вживала у їжу сироїжки, а вже увечері їй стало зле, пише Суми.depo.ua.

Проте, за кваліфікованою допомогою постраждала звернулася лише через три дні. Незважаючи на докладені зусилля лікарів, 18 липня о 19:30 жінка померла.

За інформацією Головного управління Держсанепідемслужби в області, у поточному році на Сумщині це перший летальний випадок через отруєння грибами, ще одна людина постраждала - неповнолітній мешканець Роменського району.

В зв'язку з цим, фахівці звертаються до населення з проханням, не вживати в їжу незнайомі гриби. Першими тривожними ознаками можуть бути: здуття та важкість у животі, пронос, нудота, розлад шлунку, запаморочення, головний біль.

Не забувайте, що від того, як швидко та якісно постраждалому буде надана перша допомога, залежить його життя. Насамперед, треба припинити дію отрути на організм, для цього промийте шлунок великою кількістю води. Після чого необхідно дати хворому сорбенти - активоване вугілля. Але в будь якому випадку треба негайно звернутися за кваліфікованою допомогою до лікарів.

Категорично забороняється годувати дітей будь-якими грибами, оскільки вони не перетравлюються в організмі малечі. Також, особливо чутливі до дії отрути грибів вагітні жінки, особи похилого віку, люди, ослаблені хронічними та інфекційними хворобами.

Більше про нещасні випадки читайте на Суми.depo.ua.