Глухів намагається вибороти територіальну "центровість"

Місцева влада й громада об'єдналися, щоб недопустити "розчленування" глухівської території

На Глухівщині збираються підписи за збереження міста, як центру нової адміністративної одиниці, повідомляє Depo.Суми.

Депутати глухівської міськради направили звернення до обласних та вищих органів влади України з вимогою про включення Глухова, як цілесного адміністративно-територіального органу в проект розподілу районів на карті Сумської області.

У листі, зокрема, йдеться про те, що головною вимогою реформи є задоволення всіх потреб жителів регіону, при цьому при створенні нових адміністративних одиниць (поки невідомо точно, як будуть називатися укрупнені райони) необхідно враховувати історичні та географічні особливості, транспортну доступність, культурний, науковий і туристичний потенціали.

Паралельно розгортається кампанія зі збору підписів серед жителів міста і району. Про це, зокрема, йшлося на першому засіданні громадської ради при виконкомі глухівського міськради.

Глухівський район чекає розчленування між Шосткою і Конотопом, як це передбачається нинішнім проектом територіальної реформи. Попередньо планується, наприклад, Шалигинський громаду підпорядкувати Конотопу.

А ось для створення Глухівського повіту треба об'єднати ще Ямпільський, Путивльський та Кролевецький райони. Таким чином населення нового округу становитиме близько 125 тисяч чоловік.

За вихідні вже зібрано близько п'ять тисяч підписів. Місцеві активісти пропонують розмножити на копіювальній машині листи з підписами громадян Глухівського району у "кілограми підписів", й так відправити у відповідні інстанції, щоб чиновники звернули увагу на колишню гетьманську столицю. Звучали пропозиції і про створення робочої групи, яка повинна їхати до Сум та Києва, щоб взяти вирішення питання під свій контроль, пише "Неделя".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми