Митники, яких звинувачують у незаконних оборудках, доводитимуть свою невинуватість у суді

Посадові особи Сумської митниці ДФС своєї провини не визнають

Митники, яких звинувачують у незаконних…

В травні 2015 року на м/п "Суми-Центральний" Сумської митниці ДФС здійснювалось митне оформлення транспортних засобів "DAF", що ввозились на територію України сумським підприємством. Уповноваженою особою був брокер, який подав до митного контролю та митного оформлення необхідні документи: технічний паспорт, сертифікат відповідності та висновок експертного автотоварознавчого дослідження тощо. Транспорті засоби марки "DAF" були зазначені, як "Тягач сідельний". На підставі чого, брокер до митного оформлення подав електронні митні декларації, в яких задекларовані транспортні засоби "DAF".  Під час митного огляду була встановлена відповідність наявних транспортних засобів даним, зазначеним в товаросупровідних документах, сертифікатах відповідності, висновках експертного дослідження та заявленим у електронних митних деклараціях, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу ГУ ДФС у Сумській області.    

Підтвердженням того, що транспортні засоби "DAF" були саме "сідельними тягачами", є пропуск їх в режимі "внутрішній транзит" Львівською митницею ДФС. Після випуску транспортних засобів у вільний обіг, вони були зареєстровані  в підрозділах ДАІ МВС України як "сідельні тягачі".

В переобладнаному стані транспортні засоби  "DAF" були виявлені співробітниками прокуратори Сумської області, на підставі чого у липні 2015 року було порушено кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання службовими особами Сумської митниці ДФС України в Сумській області своїм службовим становищем.

На даний час двом посадовим особам митниці пред’явлено підозру, як запобіжний захід застосовано особисте зобов’язання. Питання про відсторонення від виконання службових обов’язків знаходиться на розгляді суду.

Розслідування за фактами підробки документів (ст. 366 Кримінального кодексу України) у відношенні посадових осіб Сумської митниці ДФС не проводиться.

Відповідно до ст. 62 Конституції України  особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Згідно ч. 5 ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.

На даний час вина посадових осіб Сумської митниці ДФС у вчиненні кримінальних правопорушень не доведена. Рішень суду про визнання їх дій неправомірними та притягнення посадових осіб митниці до відповідальності немає. Відтак, вказані особи  вважаються невинуватими.

Посадові особи Сумської митниці ДФС, у відношенні яких здійснюється розслідування кримінального провадження, своєї провини не визнають та збираються відстоювати свої права та законні інтереси в установленому законодавством порядку в суді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme