ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В сумські мерії обіцяють полякам поглиблену співпрацю, а сумчанам – дні Польщі в наступному році

14 травня Суми вдруге відвідав Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Станіслав Лукасік
Depo.
14 травня 2015 17:54
ФОТО: depo.ua
В сумські мерії обіцяють полякам поглиблену співпрацю, а сумчанам – дні Польщі в наступному році
В сумські мерії обіцяють полякам поглиблену співпрацю, а сумчанам – дні Польщі в наступному році

Партнери обговорили шляхи поглиблення економічної співпраці між містами-побратимами, зміцнення культурного та наукового співробітництва, пише Суми.depo.ua.

"Польща з перших днів кризи підтримує Україну. Ми дуже цінуємо наші партнерські відносини. Головне для нас - переорієнтація виробництва на європейські ринки, в чому ми шукаємо вашої підтримки", - зазначив міський голова Олександр Лисенко.

Станіслав Лукасік запевнив, що Республіка Польща і надалі готова підтримувати Україну в її європейському виборі. Крім того, він запропонував розглянути Сумам можливість розробки спільного продукту з комплектуючих польського та українського виробництва. Це дозволить швидше запровадити його на зовнішній ринок.

Секретар Сумської міської ради Тетяна Гончаренко під час зустрічі попросила сприяння Генерального консула у пошуку інших польських міст, які на ряду з міста Гожув Вєлькопольський та Люблін стали б побратимами Сум.

За пропозицією директора Департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніни Кохан, вже в наступному році в обласному центрі будуть проходити Дні Польщі в Сумах. Станіслав Лукасік охоче підтримав дану ініціативу, та запропонував залучити до масштабних заходів польських зірок.

У рамках свого візиту генконсул відвідає Сумську торгово-промислову палату, зустрінеться зі студентами та польською діаспорою міста.

Нагадаємо, у Варшаві в неділю, 17 травня, відбудеться Польський марш солідарності з Україною. Організаторами акції є "Євромайдан Варшава", фонди "Крим" і "Відкритий діалог" та об'єднання "Покоління". Ходою вулицями міста увічнять події, які відбувалися 71 рік тому під час депортації кримських татар із Криму.