Конотоп може залишись без води через велику заборгованість

Водоканал винен "Енергозбуту" більше двох мільйонів гривен

Про це повідомляє Суми.depo.ua.

На початку липня у соцмережах з'явилися перші тривожні повідомлення щодо відключень водонапорних насосних станцій через заборгованість міського водоканалу за електроенергію.

Директор КП ВУВКГ Павло Колесніков дану інформацію підтвердив: наразі водоканал винен "Енергозбуту" більше двох мільйонів гривен, в зв'язку з чим комунальне підприємство отримало припис, за яким насосні станції будуть вибірково відключатися на невизначений термін (тривалість і координати відключень визначатиме енергопостачальник).

Очільник ВУВКГ запевняє, що для виплати боргу задіяні всі можливі резерви, але ситуація лишається критичною, бо тариф на водопостачання не покриває собівартості послуг. Піклуючись про гаманці споживачів, НКРЕ дозволяє коригувати в тарифі лише вартість електроенергії, без урахування подорожчання запчастин, палива і обладнання. Щопівроку підприємство подає на розгляд нові тарифи, але ще до їх затвердження електроенергія знову дорожчає, тож можливості вийти із крутого збиткового піке фактично немає. Довгоочікувана і бажана для споживачів субсидія є ще одним підводним каменем для підприємства: в державному бюджеті бракує коштів, аби вчасно компенсувати пільги і субсидії комунальникам, тож борговий зашморг затягується з кожним днем сильніше.

Аналогічні проблеми мають водоканали всієї області. Масштаби їх боргів варіюються в залежності від кількості населення, яке ними обслуговується (для прикладу: у Сумах борг - 30 млн грн., Шостці - близько 1 млн). Натомість обласне керівництво нагадує водоканалам про необхідність безперебійної роботи та енергоефективності та пропонує скористатися кредитами Світового банку для оновлення обладнання. Саме ці три моменти стали ключовими для обговорення на червневій обласній нараді керівників водопровідно-каналізаційних підприємств.

Важко уявити, як комунальники втілюватимуть ці рекомендації у життя - адже енергоефективність неможлива без модернізації обладнання. За попередніми підрахунками на модернізацію обладнання Конотопського водоканалу необхідно більше трьох мільйонів гривен (плюс іще мільйонів тридцять на реконструкцію очисних споруд, бо жителі Сарнавщини вже б'ють на сполох від запаху і вигляду Єзучки, забрудненої стоками).

Але керівництво місцевого водоканалу з кредитами не поспішає , бо ж кредит разом із процентами "ляже" в собівартість куба води і призведе до зростання тарифу, а "витрусити" більше із порожніх кишень споживачів навряд чи вдасться. "Ми сьогодні вже маємо ситуацію, коли не всі конотопчани можуть оплатити квитанції. Тож очевидно, що збільшення тарифу спровокує збільшення боржників. А прострочені платежі можуть стати вироком для підприємства" - сумно констатує Павло Колєсніков і наводить приклад водоканалу з міста Бровари: взявши на модернізацію п'ятдесят мільйонів гривен, підприємство сьогодні винне банку більше ста мільйонів. І хоча знос основних фондів міського водоканалу уже досягає 60%, мріяти про оновлення не доводиться - на сьогодні завдання №1: втриматися на плаву.

Ситуація до болю нагадує ту, що склалася минулої осені з електропостачанням. Практичних і дієвих варіантів виходу із "водопровідної" кризи наразі не пропонують ні місцева, ні обласна, ні державна влада. Своєчасна оплата квитанцій і економне використання води здатні стабілізувати ситуацію і зменшити кількість відключень - це наразі все, чим можуть втішитися жителі міста. Не забуваючи при цьому набирати воду "про запас", пише Конотопонлайн.

Більше новин про комунальне життя Сумщини читайте на sumy.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme