Хто "кошмарить" споживачів неадекватними газовими платіжками

Українські громадяни обурено штурмують газопостачальні контори, які виставили їм рахунки з явно непристойними цифрами

Хто "кошмарить" споживачів неадекватними…

Як при незмінній ціні на газ, постачальники блакитного палива примудрилися збільшити його вартість для населення? В українських газових парадоксах розбиралися журналісти Depo.Суми.

Березневі рахунки за використаний у лютому газ стали для частини жителів Сумщини неприємним сюрпризом. Суми в квитанціях споживачів блакитного палива, які не мають лічильників, зросли вдвічі. До того ж у них з’явилися незрозумілі борги перед ТОВ "Сумигаззбут" - газовики додатково нарахували від 195 до майже 600 грн в залежності від того, чи в оселі встановлена лише газова плита, чи є ще й колонка для підігріву води.

Як пояснили у газопостачальній компанії, у січні цього року Вищий адміністративний суд визнав незаконною постанову Кабміну №237, якою в квітні минулого року було зменшено норму споживання газу для населення до 3 кубічних метрів на людину в місяць. Своїм рішення Вищий адмінсуд фактично повернув в Україну старі норми споживання газу, тобто 6 кубометрів на людину.

На підставі цього "Сумигаззбут" у лютому провів перерахунок вартості фактично спожитого населенням газу за період з травня 2015 по січень 2016 року. Загальну суму донарахованої плати за використане блакитне паливо газопостачальник "розбив" на рівні частини, які необхідно погасити впродовж наступних 9 місяців.

У постачальній організації запевняють, що громадянам слід спрямовувати свій гнів зовсім не на них, а на український уряд, який через популізм за два роки тричі змінював норми споживання природного газу для споживачів без лічильників газу. "Суперечки та розбіжності у питаннях нарахування газу споживачам за попередні періоди виникли не внаслідок встановлення газопостачальними підприємствами додаткових тарифів чи доплат, а стали результатом непродуманої політики Уряду та банального популізму при прийнятті власних нормативно-правових актів, які прямо суперечать один одному", - пояснили Depo.Суми у офісі регіонального газового оператора "Сумигаз".

Об'єктивно більшість сумчан просто не можуть, а часто і не мають бажання, розбиратись у нюансах нарахувань плати за газ, якими їх "кошмарять" урядовці і постачальники. Натомість в управлінні ЖКГ облдержадміністрації радять не поспішати сплачувати по рахункам. Начальник управління Тарас Омельченко зазначає, що нинішній перерахунок спожитого газу є безпідставним, оскільки ще не визначений порядок його проведення. "У березні цього року Кабмін ухвалив нову постанову, в якій зазначено, що перерахунок вартості природного газу, спожитого населенням у період з травня минулого по січень нинішнього року, здійснюватиметься в порядку, затвердженому Міністерством енергетики та вугільної промисловості, - сказав він. - Наразі цим документом встановлено, що норми споживання природного газу на рівні 4,4 м куб. на людину на місяць. Від цих показників, скоріш за все, і відштовхуватиметься Міністерство енергетики та вугільної промисловості при визначенні порядку перерахунку".

Щоправда, як юридично Кабмін оформить новий норматив, посадовець не відповів. Натомість наголосив, що таких проблем з встановленням норм споживання газу в Україні не виникло б, якби в кожній квартирі були встановлені прилади обліку блакитного палива, і тоді б державі не треба було вираховувати норми споживання, які достовірно вирахувати практично неможливо.

За інформацією Depo.Суми, на Сумщині лічильниками обладнано 78% помешкань абонентів газопостачальника (з 372 695 квартир та будинків, газифікованих природним газом – 293 721). Стовідсотково забезпечені приладами обліку споживачі, які мають опалювальні котли, газові плити та водонагрівачі. Найнижчий показник – 23,3% – традиційно серед абонентів, квартири яких обладнані лише газовими плитами. Забезпечити приладами обліку всіх споживачів повинні до 1 січня 2018 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme