Шульга може уникнути кримінальної відповідальності за хабар від головного МНСника

Починається суд над Іриною Тараненко, екс-начальником відділу забезпечення діяльності губернатора, яка приймала гроші

Про це повідомляє сайт Суми.depo.ua.

У Зарічному районному суді почалося підготовче слухання кримінальної справи за звинуваченням тепер уже екс-начальника відділу забезпечення діяльності керівництва облдержадміністрації Ірини Тараненко.

Генеральна прокуратура звинувачує Ірину Тараненко в шахрайстві в особливо великих розмірах і підбурюванні на замах до дачі неправомірної вигоди губернатору.

Кримінальним кодексом за це передбачено від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Потрібно відзначити, що в даний час за злочини, пов'язані з хабарами, "умовно" і "менше меншого" (менше передбаченого санкцією статті терміну) не дають, тобто Ірині Тараненко загрожує на даний момент реальна міра покарання. Єдиний шанс залишитися на волі - виключення з обвинувачення "підбурювання на замах до дачі хабара", що цілком імовірно, враховуючи зміст обвинувального акта.

Нагадаємо, восени минулого року до правоохоронців із заявою, що від нього в Сумській облдержадміністрації хочуть отримати неправомірну вигоду звернувся начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Геннадій Волик. Як повідомив представник Волика, адвокат Юрій Ломака, співробітники СБУ дали пану Волику 300 тисяч гривень для документування злочину.

У жовтні 2014 року, під час отримання цієї суми від Геннадія Волика, співробітниками СБУ та генпрокуратури України у своєму робочому кабінеті була затримана Ірина Тараненко.

Практично півроку вона перебувала під вартою в Лук'янівському СІЗО в Києві. Минулого тижня закінчувався черговий термін утримання пані Тараненко під вартою. Однак генеральна прокуратура з якихось причин не стала звертатися в суд за продовженням терміну тримання під вартою або заміною запобіжного заходу на більш м'яку. У підсумку 16 квітня в 24.00 термін утримання завершився, і Ірину Тараненко звільнили. Тому на підготовче засідання 20 квітня вона прийшла без конвою.

Кримінальне провадження відносно пані Тараненко слухає колегія суддів у складі головуючої Олени Грищенко та суддів Миколи Шершака та Ніни Прокудіної.

Представник генпрокуратури, яка приїхала до Сум на підготовче слухання, Ніна Юр'єва, просила суд призначити справу до розгляду по суті. Це підтримав і захисник Ірини Тараненко, адвокат Олексій Назаренко, і сама обвинувачена. До того ж Ірина Тараненко попросила слухати справу за прискореною процедурою, оскільки вона визнала свою провину. Однак адвокат Юрій Ломака, представник потерпілого, виступив проти. Він попросив відкласти підготовче засідання, оскільки його довіритель не отримав обвинувальний акт.

Крім того, генпрокуратура не повідомила, кого буде викликати свідками і які докази буде надавати суду. Адвокат Ломака акцентував увагу суддів на тому, що Волик "свою заяву подавав щодо Тараненко, і щодо Шульги Володимира Петровича (тодішнього голови ОДА) про те, що це він фактично здійснював злочин щодо отримання неправомірної вигоди".

У той же час за даними генеральної прокуратури України, за результатами проведення слідчо-оперативних заходів, причетність інших осіб до інкримінованих Тараненко І.Г. кримінальним правопорушенням не підтвердилася.

Колегія суддів задовольнила прохання адвоката Ломаки і перенесла підготовче слухання на 24 квітня на 13.00.

Наш кореспондент просив Ірину Тараненко прокоментувати свою позицію у справі, однак та поки від коментарів відмовилася.

Слід зазначити: на даний момент Геннадій Волик, як і інші глави обласних управлінь ГСЧС, відсторонений від виконання службових обов'язків з зв'язку з резонансним затриманням голови ГСЧС, пише Данкор.

У свою чергу екс-губернатор Володимир Шульга прокоментував заяви Волика наступним чином: "Я б не став вірити жодному слову людини, яка, за моєю інформацією, щомісяця возила 80 тисяч доларів нині відстороненому керівнику служби МНС України. Це по-перше. По-друге, думаю, Волику зараз потрібно спеціалізуватися на інших кримінальних провадженнях, які розслідують генпрокуратура і МВС, і в яких він проходить поки ще як свідок".

Володимир Шульга також додав, що багато хто у Сумах знає істинне обличчя Генадія Волика. Особливо серед тих, хто вводив той чи інший об'єкт у експлуатацію і "здавав" його на предмет протипожежної безпеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Мітки: #хабар