До Києва повезли кров сумчан, яка рятуватиме життя АТОшників

Сьогодні із Сумського обласного центру служби крові відправили першу партію компонентів крові для потреб бійців, які постраждали АТО

До Києва повезли кров сумчан, яка рятува…

80 доз еритроцитарної маси (різних груп крові і резус-факторів) на спеціалізованому санітарному авто обласної організації Товариства Червоного Хреста виїхали до столиці. Кров везуть до Центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби, аби рятувати наших хлопців. Про це пише Суми.depo.ua.

У Сумах активна здача крові та плазми для потреб АТО стартувала ще влітку. Кожен міг безкоштовно поділитися своєю кров'ю з тими, хто цього потребує. Усі донації в реєстратурі служби крові чітко контролювалися. У підсумку в банк крові для воїнів АТО з липня 2014-го по січень цього року надійшло 107,38 л крові та 266,36 л плазми, що в грошовому еквіваленті становить майже 60 тис. грн.

Оскільки до лікарень області поранені бійці не надходили, а термін зберігання компонентів донорської крові обмежений (максимально - до 35 днів), вони пішли на інші потреби лікувальних установ області, з якими співпрацює служба крові. Однак віртуальний банк крові для АТО залишився неіменним, тобто за необхідності служба крові могла поставити компоненти пораненим на цю суму.

Ситуація змінилася, коли 24 січня цього року з'явилося доручення прем'єр-міністра, що дозволяє службі крові передавати компоненти донорської крові лікувальним установам інших регіонів.

"Пропозиції були розіслані в основні військові госпіталі країни, - розповідає Наталя Трофименко, директор Сумського обласного центру служби крові. - Відгукнувся Центральний клінічний госпіталь Держприкордонслужби, подавши заявку з проханням можливого транспортування еритроцитарної маси. Ми таку можливість вишукали. Є домовленість і про подальшу роботу: при необхідності 1-2 рази на місяць вони будуть нам повідомляти про замовлення, а ми - комплектувати і відправляти. На жаль, після створеного політиками негативного резонансу навколо служби крові, кількість безкоштовних донорів значно зменшилася. Резерву для АТО практично немає - із загальної суми залишилося трохи більше 5 тис. грн. Але кров і раніше пораненим потрібна, а значить і потреба в донорах - теж".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme