Депутати Сумщини просять Уряд "додати градусів"

Сумська облрада звернулася до Кабінету міністрів

Депутати Сумщини просять Уряд "додати гр…

Із метою недопущення погіршення якості житлово-комунальних послуг, що надаються населенню, в частині можливості зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях з 18°С до 16°С, депутати звернулись до Кабінету Міністрів України, аби уряд відмовився від пропозиції щодо зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу облради.

У зверненні йдеться про неприпустимість прийняття такого рішення через ряд негативних наслідків його прийняття.

Також рада пропонує Кабінету Міністрів України відмовитися від пропозиції щодо зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях, не допустити подальшого падіння рівня життя мешканців Сумщини і України в цілому та скасувати п. 27 плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Уряду № 809-р.

Звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення погіршення якості житлово-комунальних послуг, що надаються населенню

5 серпня 2015 року своїм розпорядженням № 809-р Уряд доручив Мінрегіону та МОЗ України подати пропозиції щодо можливості зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях з 18°С до 16°С.

Депутати Сумської обласної ради наполягають на неприпустимості прийняття такого рішення через ряд негативних наслідків його прийняття.

По-перше, зниження мінімально допустимої температури до 16°С в реальності означатиме лише одне - мешканці області будуть приречені на повільне замерзання. Як відомо, стан теплових мереж у будинках радянського періоду (а вони складають переважну більшість житлового фонду області) не дозволяє утримувати однаковий температурний режим в усіх квартирах одного й того ж будинку. Це означає, що при температурі в 16°С в одних квартирах будинку, температура в інших може впасти до 14-12 градусів.

По-друге, Уряд розглядає можливість зниження теплових нормативів у той час, коли громадяни з жахом очікують нові платіжки за опалення, коли у країні тривають десятки судових позовів щодо нових, значно завищених тарифів на тепло. Очевидно, що тисячі людей не зможуть платити за діючими захмарними тарифами, і не вірять у їх економічну обґрунтованість.

По-третє, для міських громад не є таємницею величезні втрати тепла при його транспортуванні до кінцевого споживача. Прямо чи опосередковано, але за обігрів землі чи вуличного повітря платять звичайні споживачі, а не теплопостачальники. За таких умов позиція Кабінету Міністрів України може бути сприйнята багатьма мешканцями області як спроба компенсувати провали урядовців за рахунок населення.

І, на останок, слід враховувати, що зниження температури у помешканнях призведе до більш активного використання населенням електричних обігрівачів, газових плит та інших альтернативних джерел тепла, що значно підвищить рівень пожежної небезпеки житлових будинків. Крім того, в умовах енергетичної кризи в країні збільшення споживання електроенергії призведе до повторення її "віялових" відключень.

Усі перелічені наслідки прийняття запропонованого Кабінетом Міністрів України рішення несуть загрозу посилення соціальної напруги, масових відмов населення від сплати за комунальні послуги та акцій громадського протесту.

Враховуючи викладене, Сумська обласна рада пропонує Кабінету Міністрів України відмовитися від пропозиції щодо зниження мінімально допустимої температури у житлових приміщеннях, не допустити подальшого падіння рівня життя мешканців Сумщини і України в цілому та скасувати п. 27 плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Уряду № 809-р.

Більше про підготовку до зими на Сумщині читайте на Depo.Суми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme