ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чмирь, Білокінь та Ленський - у списку кандидатів на люстрацію "ім. Єгора Соболєва"

В Україні розпочав свою роботу онлайн-реєстр осіб, які мають бути люстровані
Depo.
29 квітня 2015 08:37
ФОТО: depo.ua
Чмирь, Білокінь та Ленський - у списку кандидатів на люстрацію "ім. Єгора Соболєва"
Чмирь, Білокінь та Ленський - у списку кандидатів на люстрацію "ім. Єгора Соболєва"

В Україні розпочав свою роботу онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації, повідомляє Суми.depo.ua.

Серед кандидатів "на зачистку" - більше десятка осіб, так чи інакше пов'язаних із Сумщиною. Серед них екс-губернатор Юрій Чмирь, прокурори Руслан Білокінь та Сергій Ленський. (З повним списком можна ознайомитись тут)

"Ми самостійно створили реєстр людей, які люстровані, - заявив голова комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, голова Громадського люcтраційного комітету, народний депутат України з фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв. - Туди потрапили всі люди, відповідно до закону про очищення влади, які обіймали свої посади у період величезного розкрадання країни бандою Януковича... Плюс ті люди, які сиділи на ключових посадах, зокрема у правоохоронних органах, під час терору Євромайдану... У ньому вказані всі люди, які, за нашими даними, потрапили під люстрацію і не мають права займати жодні державні посади".

Наразі до реєстру вже внесено дані про 755 чиновників і надалі прізвища будуть додаватися. До того ж у базі даних вказана причина, з якої той чи інший чиновник потрапив під люстрацію - працювали на керівних посадах під час режиму Януковича та ті, що не звільнились за власним бажанням під час Євромайдану.

Зокрема, керівник інформаційного відділу Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік розповіла, що нові прізвища додаються щодня, і очікується, що така база збере близько 5 тис. осіб.

Чмирь, Білокінь та Ленський - у списку кандидатів на люстрацію "ім. Єгора Соболєва" - фото 1